Pereira vs Vakhitov na grudniowej gali Glory

0
1000

Jak dobrze wiemy Glory ma obecnie problemy związane ze statusem prawnym oraz finansowym. Wciąż jednak nie przestają się ukazywać informacje dotyczące potencjalnych zestawień na kolejne wydarzenia światowego giganta. Mówi się o gali w grudniu, a jedną z walk miałoby być hitowe starcie pomiędzy mistrzem wagi średniej i tymczasowym mistrzem wagi półciężkiej, Alexem ‘Poatanem’ Pereirą a mistrzem wagi półciężkiej, Artemem Vakhitovem.

Według informacji przekazanych przez trenera Brazylijczyka, zawodnik UFC, Glovera Teixeirę, Pereira obecnie kuruje się z zakażenia koronawirusem. Mistrz wagi średniej Glory ostatni raz pojawił się w ringu w grudniu zeszłego roku. Podczas gali Collision 2 spotkał się z Turkiem, Erturulem Bayrakiem, którego znokautował już w pierwszej rundzie. Reprezentant kraju kawy jest niepokonany od ośmiu walk, z czego tylko dwie zakończyły się zwycięstwami na punkty. Co ciekawe obydwie walki to były starcia z Kanadyjczykiem, Simonem Marcusem. W obu tych pojedynkach stawką był pas mistrza wagi średniej Glory, natomiast do pierwszej i drugiej walki jako mistrzowie przystępowali inni zawodnicy. Ostatnio dużo się mówi o przejściu Pereiry do MMA. Konkretnie do pójścia w ślady Gokhana Sakiego i podpisaniu kontraktu z największą ligą w świecie MMA, UFC.

Rosjanin pozostaje nieaktywny od czerwca zeszłego roku, kiedy to na gali Glory 66 w Paryżu pokonał niejednogłośną decyzją sędziów reprezentanta Surinamu, Donegiego Abenę. Weteran IFMA już pięciokrotnie bronił mistrzowskiego pasa Glory w wadze półciężkiej. Sam tytuł wywalczył w marcu 2016 roku pokonując w Paryżu na Glory 28 Saulo Cavalariego. Trzy z pięciu jego obron miały miejsce na galach we Francji natomiast na w dwóch z nich spotkał się z Brazylijczykami. Najpierw ponownie pokonał Cavalariego, tym razem stopując go w drugiej rundzie na Glory 38 następnie na na Glory 47 rozprawił się z Arielem Machado. Pojedynek z Pereirą będzie trzecią obroną, w której spotka się z reprezentantem kraju kawy.

Mówi się, że październikowe imprezy Glory przeniesiono na grudzień i wtedy dojdzie do konfrontacji pomiędzy Vakhitovem i Pereirą. Walką wieczoru jednej z gal ma być trzecia walka pomiędzy Badrem Harim i Rico Verhoevenem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here