Petchdam nie lekceważy Momotaro w drodze po drugi pas ONE Championship

0
1288

Jeden z najbardziej charakterystycznych zawodników One Championship, walczący na zasadach Muay Thai, Petchdam Petchyindee w najbliższy piątek powróci na gali singapurskiej organizacji w filipińskiej Manilii. Były mistrz ONE Super Series w wadze muszej na zasadach kickboxingu zamierza teraz zawalczyć o tytuł w drugim sporcie.

– Czuję się niezwykle pewny siebie przed powrotem do walk Muay Thai. Będę mógł ponownie używać mojego całego arsenału technik. Czuję się lepiej walcząc na takich zasadach, bo walczę w boksie tajskim od kiedy jestem dzieckiem. Dla mnie pojedynek Muay Thai to druga natura. Mój przeciwnik jest szybki i jego ciosy mają swoją wymowę. Na pewno nie mogę go lekceważyć. Nie wiem jak walka się zakończy, to zależy od tego co uda się zrealizować w ringu. Jednego jestem pewny, nie mogę przegrać. Moim planem na walkę jest aktywność i kopnięcia lewą nogą. Momotaro przeciwstawi mi swoje akcje pięściarskie, a ja będę czekał na kontry. On uwielbia zasypywać rywali kombinacjami. Mam zamiar kontrować jego uderzenia przy użyciu moich łokci. Nie zamierzam wdawać się w wymiany, po prostu będę wykorzystywał luki rywala. Naprawdę ciężko się przygotowuję do tego pojedynku i myślę, że moje treningi są o wiele cięższe i skuteczniejsze niż jego. Ta walka jest kolejnym krokiem do pasa mistrza ONE w wadze muszej na zasadach Muay Thai. Nie oznacza to jednak, że zamierzam porzucić walki w kickboxingu. Chcę odzyskać stracony tytuł. Będę chciał mieć dwa pasy w dwóch różnych sportach. – skwitował Petchdam.

21-letni Taj był mistrzem ONE Championship w wadze muszej. Wspomniany tytuł wywalczył podczas zeszłorocznej gali w Bangkoku. W maju pokonał w stolicy Tajlandii reprezentanta Francji, Eliasa Mahmoudiego. Petchdam nie cieszył się długo pasem, bowiem już w pierwszej obronie, niewiele ponad trzy miesiące od czasu zdobycia pasa, poległ w starciu z Iliasem Ennahachim, który znokautował broniącego tytułu czempiona. W grudniu Taj odbudował się po utracie pasa zwycięstwem na stadionie Rajadamnern nad Włochem, Michaelem Garraffo. W przeszłości Petchdam dzierżył pas mistrza świata WBC Muay Thai oraz tytuły czempiona stadionu Lumpinee i mistrza Tajlandii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here