Petchdam zadebiutuje w boksie zawodowym

0
1509

Były mistrz ONE Championship w wadze muszej na zasadach kickboxingu, Petchdam Petchiyndee celuje w tytuł Muay Thai singapurskiej organizacji. Czekając na kolejną walkę postanowił jednak zadebiutować w boksie zawodowym. We wtorek 3 marca Taj stoczy pierwszy pojedynek pięściarski w Nakhon Sawan, na której walką wieczoru będzie bój o pas mistrza świata WBA w wadze minimalnej.

Nie jest jeszcze znany rywal, z którym miałby się spotkać w ringu Petchdam. Zawodnik ONE wywalczył tytuł mistrza kickboxingu w wadze muszej pokonując na gali w stolicy Tajlandii, Bangkoku Francuza, Eliasa Mahmoudiego. W pierwszej obronie stracił pas przegrywając przez nokaut w trzeciej rundzie z reprezentującym Holandię, Iliasem Ennachachim. Ostatni pojedynek Petchdama w singapurskiej organizacji to walka z Japończykiem, Kohei ‘Momotaro’ Koderą na styczniowej gali w Filipinach.

Petchdam jest byłym mistrzem Tajlandii oraz stadionu Lumpinee. W swoim dorobku ma również pas mistrza świata WBC w wadze piórkowej. Nie wiadomo, czy jego marcowy debiut w boksie jest jednorazowym wyskokiem, czy może są plany na zbudowanie go wśród zawodowców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here