Petchmorakot vs. Yusupov w walce o pas muay thai ONE

0
1377

To jedna z mniej spodziewanych i najszybszych karier w ONE Championship. Jamal Yusupov po sensacyjnym nokaucie w listopadzie na Yodsanklaiu dostanie szansę pojedynku o tytuł w kategorii piórkowej (do 70,3 kg) na zasadach MT. Jego rywalem będzie Petchmorakot Petchyindee Adademy, który także w listopadzie zastopował kolanem w drugiej rundzie Charliego Petersa. Do pojedynku dojdzie 7 lutego w Dżakarcie.

Yusupov wziął walkę dosłownie na kilka dni przed galą ONE: Age of Dragons w Pekinie, zastępując mistrza World Lethwei Championship Sashę Moisę. Rosjanin w drugiej rundzie posłał legendarnego Yodsanklaia na deski, sprawiając olbrzymią sensację.

Petchmorakot trenuje w mającej dobre relacje z ONE Petchyindee Academy w Bangkoku. 25-letni mistrz stadionu Lumpinee zasłynął pokonaniem Giorgio Petrosyana w ćwierćfinale zeszłorocznego kickbokserskiego GP ONE. Później jednak organizacja zweryfikowała starcie jako no contest i ogłosiła rewanż, z którego zwycięsko wyszedł reprezentant Włoch, późniejszy triumfator.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here