Petrauskas zdobył tytuł na KoK Classic 3. Kolejny występ zawodników z Warszawy (WYNIKI)

0
841

W sobotę 28 września w Wilnie odbyła się trzecia gala z serii King of Kings Classic. W Siemens Arenie widzowie zobaczyli aż 16 pojedynków w trzech różnych formułach. Przeważały pojedynki w kickboxingu, gdzie wystąpiło czterech zawodników z warszawskiej Garudy: Oleg Mosznin, Hubert Dylewski, Łukasz Łęczycki i Filip Rządek. W bokserskiej walce wieczoru brązowy medalista olimpijski z IO w Londynie Evaldas Petrauskas sięgnął po swój pierwszy zawodowy tytuł – pas mistrzowski Dream Boxing (pięściarskiej marki KoK) krajów bałtyckich.

Litwin pokonał po sześciorundowym pojedynku Semjona Kamanina. Petrauskas naciskał, szukał zakończenia przed czasem, ale 19-letni Estończyk nie chciał padać, a czasem i umiał odpowiedzieć. Ostatecznie jednak reprezentant gospodarzy wygrał decyzją sędziów.

W Wilnie tradycyjnie wystąpili fajterzy Garuda MT Gym. Jako pierwszy z podopiecznych Dmitrija Kartela, w ringu zjawił się Oleg Mosznin. Mistrz Białorusi K-1 rules stoczył rewanżowy pojedynek z Dovydasem Levickisem i starcie znowu zakończyło się zasłużonym remisem. Pozostaje teraz dokończyć trylogię na normalnym dystansie 3×3 min, bowiem wszystkie zestawienia kickbokserskie miały dwuminutowe rundy, a zawodnicy walczyli w dwunastouncjowych rękawicach.

Hubert Dylewski nie dał szans Aurimasowi Krukauskasowi, pokonując go decyzją. Litewski mistrz Pankrationu największe zagrożenie stwarzał przez swoją nieprzewidywalność. Szerokie ciosy sierpowe, uciekająca garda, czy kręcenie backfistów w nieoczekiwanych momentach dezorientowało Dylewskiego, ale nie zmieniło to faktu, że był stroną zdecydowanie przeważającą. W trzeciej rundzie Polak zasypał fajtera MMA całą serią ciosów i kolan. Sędzia ringowy nie zdecydował się go wyliczyć, a Krukauskas przetrwał do ostatniego gongu.

Łukasz Łęczycki po zawodowym debiucie bokserskim (2 sierpnia z Evaldasem Petrauskasem) wrócił do kickboxingu i podjął wracającego po ponad rocznej przerwie Matasa Pultarazinskasa. „Kurak” bardzo dobrze pracował przede wszystkim kopnięciami, a u „Automatasa” świetnie funkcjonowała lewa ręka. Punktujący oznajmili remis. Zresztą pojedynków, w których nie wyłoniono zwycięzcy było bardzo dużo, bo aż 6.

Weteran polskiego MT Filip Rządek zmierzył się z ekscentrycznym, ale mocno promowanym Dovydasem Rimkusem. Litewski zawodnik górował szybkością i mobilnością przez dwie pierwsze rundy. W trzeciej mieszkający na co dzień w Kaliszu Rządek obudził się i postawił znacznie twardsze warunki. Ostatecznie jednak było już za późno na odrabianie strat i „Rimkenzo” okazał się zwycięzcą. Po walce ogłoszono po raz trzeci na przestrzeni roku zestawienie Rimkusa i Pultarazinskasa. Najpierw, przed galą w listopadzie 2019 kontuzję złapał ten drugi, a potem marcowy event został odwołany. Litewscy fajterzy zmierzą się 14 listopada, także w Siemens Arenie.

Kolejna gala KoK 10 października w Tallinnie. Zaplanowano na niej czteroosobowy turniej do 77 kg, który wyłoni drugiego pretendenta do odebranego Constantinowi Rusu tytułu. Mołdawianin nie bronił pasa od dłuższego czasu, nie mógł się dogadać z organizacją i pas został zwolniony.

Wyniki gali KoK Classic 3 (26 września, Siemens Arena, Wilno):

część 2:
66 kg (6×3 min): Evaldas Petrauskas pok. Semjon Kamanin przez decyzję – boks/o pas mistrza bałtyckiego Dream Boxing
+95 kg (4×3 min): Algirdas Baniulis pok. Reinis Porozovs przez decyzję – boks
75 kg (3×3 min): Mindaugas Gediminas zremisował z Vytautas Balsys – boks
71 kg (3×2 min): Dovydas Rimkus pok. Filip Rządek przez decyzję
67 kg (3×2 min): Matas Pultarazinskas zremisował z Łukasz Łęczycki
80 kg (3×2 min): Dominykas Dirkstys pok. Linas Andrijauskas przez decyzję
67 kg (3×2 min): Vitas Karosas pok. Mehdi Ebadi przez decyzję

część 1:
71 kg (3×5 min): Zygimantas Ramaska pok. Osvaldas Fedorovic przez poddanie 1R – MMA/o pas MMA Bushido (3×5 min)
71 kg (3×2 min): Hubert Dylewski pok. Aurimas Krukauskas przez decyzję
71 kg (3×2 min): Armin Riedl pok. Samuelis Sorochovas przez decyzję (niejednogłośnie)
60 kg (3×2 min): Dovydas Levickis zremisował z Oleg Mosznin
85 kg (2×4 min): Erikas Golubovskis pok. Vladislav Stefanovic przez poddanie 2R – MMA/ZST rules
76 kg (3×2 min): Lukas Banevicius pok. Egidijus Labanauskas przez decyzję
75 kg (2×4 min): Deividas Deividavicius zremisował z Rytis Kveselis – MMA/ZST rules
62 kg (3×2 min): Airidas Mikalauskas zremisował z Danas Antanavicius
75 kg (2×4 min): Tauras Ciuplys zremisował z Danila Mittiukov – MMA/ZST rules

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here