Petrosyan, Superbon, Rodtang i inne gwiazdy na JEDNEJ gali ONE

0
790

ONE Championship po raz kolejny postanowiła zorganizować grand prix w wadze do 70-ciu kg. Wzorem K-1 MAX po raz kolejny będziemy mieli walki najlepszych zawodników w tej kategorii wagowej. Zwycięzca Grand Prix oczywiście zawalczy o pas. A wszystko rozpocznie gala ONE: First Strike, zaplanowana na 15 października w Singapurze. Transmisja w TVP Sport.

W walce wieczoru zobaczymy pochodzącego z Armenii, Giorgio Petrosyana (104-2-2, 2NC) w pojedynku o pierwszy pas mistrza wagi do 70-ciu kg ONE Super Series na zasadach kickboxingu. Przeciwnikiem Petrosyana będzie znany z występów na całym świecie, były mistrz Enfusion, Superbon Banchamek (111-34). Panowie jeszcze nie spotkali się ze sobą w ringu, a trzeba przyznać że ich pojedynek wyczekiwany jest od wielu lat. Mieszkający we Włoszech Ormianin w kontrowersyjnych okolicznościach wygrał pierwsze Grand Prix w wadze piórkowej ONE. W ćwierćfinale pierwotnie przegrał w starciu z Petchmorakotem, ale organizacja zarządziła drugą walkę, a wynik pierwszej zmieniono na no contest. W drugiej walce Petrsoyan wygrał na punkty. W półfinale 'Doktor’ pokonał Jo Nattawuta, a w finale Francuza, Samy’ego Sanę. Po zwycięstwie nad fighterem znad Sekwany i Loary jeszcze raz zawalczył w ONE, pokonując Davita Kirię w lutym tego roku. W międzyczasie Włoch bronił pasa mistrza świata ISKA na organizowanych w swojej przybranej ojczyźnie galach.

Superbon trafił do ONE w zeszłym roku i stoczył dla singapurskiej organizacji dopiero jeden pojedynek. Na lipcowej gali w Bangkoku pokonał przez jednogłośną decyzję sędziów byłego dominatora organizacji GLORY, Sittichaia Sitsongpeenonga. Wcześniej Superbon rywalizował z powodzeniem w Europie na galach Enfusion i w chińskim Kunlun Fight. W tej drugiej doszedł do finały grand prix, w którym poległ w starciu z Maratem Grigorianem. W holenderskiej organizacji wiodło mu się lepiej, bowiem zdobył pas mistrza w wadze do 72,5 kg, wygrywając turniej na Enfusion 76 w Abu Dhabi. Ponadto Taj był posiadaczem mistrzowskiego pasa organizacji IPCC, który wywalczył na gali Enfusion i którego bronił na francuskiej gali Le Nuit des Champions w 2019 roku. Poniżej jeszcze graficzna rozpiska gali, o której będziemy sukcesywnie pisali w kolejnych postach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here