Pławecki i Lodzik z rywalami na galę Babilon Promotion 13 maja

0
1734

Były mistrz świata w kickboxingu, Łukasz Pławecki (4-0-1, 1 KO) i były czempion DSF Kickboxing Challenge, Jan Lodzik (6-0, 1 KO) mają przeciwników na galę Babilon Promotion. Panowie wystąpią w 13 maja w śląskim Jaworznie. Bilety na to wydarzenie dostępne w serwisie eventim.pl. Transmisja na kanałach sportowych grupy Polsat.

Dla Pławeckiego będzie to debiut pod sztandarem grupy Babilon Promotion. Zawodnik z Nowego Sącza zadebiutował w boksie zawodowym na współorganizowanej przez siebie gali, HFO: Bank w czerwcu 2021 roku. 35-latek nie marnuje czasu rozwijając karierę zawodowego boksera. W zaledwie rok stoczy szóstą walkę zawodową, przechodząc w tym czasie przez trzy grupy promotorskie: GIA, Chorten oraz Knockout. Po raz pierwszy były zawodowy mistrz świata kickboxingu zmierzy się z Polakiem. Przeciwnikiem 'Boom Booma’ będzie o osiem lat młodszy, również niepokonany jako zawodowiec, Krzysztof Wojciechowski (4-0). Jak to bywa w zwyczaju Pławeckiego, rywal będzie od niego wyższy, a dodatkowo walczy z odwrotnej pozycji.

Duże wyzwanie przed pochodzącym z Legionowa, Janem Lodzikiem. Były mistrz DSFu powraca do boksu po krótkiej przerwie na walkę z Mateuszem Rajewskim na zasadach K-1. Przeciwnikiem 'Irona’ będzie były rywal Wasyla Łomaczenki na ringach amatorskich, Włoch Domenico Valentino (11-2, 1 KO). Reprezentant Italii 5-krotnie stawał na podium mistrzostw świata w boksie amatorskim, wywalczając tytuł najlepszego amatora w 2009 roku. W 2011 rywalizował na ringu z Wasylem Łomaczenką, walka zakończyła się porażką Włocha.

Ponadto w karcie walk zobaczymy mającego za sobą walki w formule MMA i K-1 Adriana 'Aresa’ Błeszyńskiego. Reprezentant Sosnowca zmierzy się z byłym rywalem Łukasza Pławeckiego i Łukasza Zygmunta, Radoslavem Estocinem ze Słowacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here