Plejada mistrzów. Kolejne walki dodane do K’Festa 3

0
2166

K-1 Japan Group nie zwalnia tempa i po niedawno ogłoszonym turnieju w kategorii -70 kg tym razem rozpiska wielkiej gali K’Festa 3 wzbogaciła się o następne superfighty. W każdym z zestawień, jakie zobaczymy 22 marca w hali Saitama Super Arena, udział weźmie posiadacz pasa K-1, albo Krush.

Mistrz najniższej wagi -55 kg Yoshiki Takei po rozjechaniu ośmioosobowego turnieju w czerwcu (3 walki, 3 nokauty) i pokonaniu przez decyzję weterana stadionu Rajadamnern Suriyanleka, tym razem podejmie innego Taja Dansiama.

Mistrz kategorii -62,5 kg Kenta Hayashi zeszły rok rozpoczął od odebrania tytułu Koyi Urabe, a następnie w superfightach nokautował znanego z Enfusion Deniza Demirkapu i Daikiego Kaneko. Jego rywal to weteran Wu Lin Feng Zhu Shuai, który w lipcu zadebiutował w Japonii na Krush 103, gdzie po 55 sekundach skończył… Koyę Urabe. Następnie odniósł dwa zwycięstwa w swojej macierzystej organizacji.

Zwycięzca listopadowego turnieju -57,5 kg Yuuki Egawa przeszedł ośmioosobową drabinkę w imponującym stylu. Wszystkie trzy pojedynki Japończyk wygrał ciosami albo kopnięciem na tułów. Przeciwnikiem fajtera z Power of Dream będzie były mistrz WGP Kickboxing, a więc największego promotora K1 rules w Ameryce Południowej, Facundo Suarez. Argentyńczyk tytuł brazylijskiej organizacji zdobył w sierpniu, a stracił go w grudniu. Obie te walki zakończyły się niejednogłośną decyzją.

Mistrz w wadze do 57,5 kg K-1 i Krush, Yuta Murakoshi podejmie posiadacza tytułu Krush do 60 kg Reonę Kato, znanego jako Leona Pettas. Murakoshi zaczął rok od zdobycia pasa K-1 po wygraniu z Hirotaką Urabe na ubiegłorocznej K’Feście. Rok zakończył jednak porażką z Takeru w listopadzie. Nie był to jednak pojedynek o tytuł. Murakoshi przegrał wówczas większościową decyzją, co i tak pokazuje, jak bardzo postawił się największemu gwiazdorowi K-1. Pettas natomiast wygrał wszystkie cztery zeszłoroczne pojedynki, zdobywając mistrzostwo Krush i je do tego broniąc. Należy wspomnieć o jego nokaucie na doświadczonym karatece Kosuke Komiyamie.

W ostatnim ogłoszonym zestawieniu spotkają się dwaj mistrzowie Krush. Niepokonany posiadacz pasa do 53 kg i podopieczny Masato, Akihiro Kaneko pokonał na zeszłorocznej Feście Shuheia Kumurę. Tym razem przyjdzie się zmierzyć mu z jego bratem Masashim Kumurą. 2019 był intensywny na 21-letniego Masashiego, który zdobył tytuł Krush -55 kg, notując jeszcze jego obronę. W międzyczasie wziął udział w czerwcowym turnieju K-1, gdzie doszedł do finału, uznając wyższość Yoshikiego Takei.

Rozpiska gali K’Festa 3 22 marca:

Yoshiki Takei vs. Dansiam Ayothaya Fight Gym
Kenta Hayashi vs. Zhu Shuai
Yuuki Egawa vs. Facundo Suarez
Yuta Murakoshi vs. Leona Pettas
Akihiro Kaneko vs. Masashi Kumura
KANA vs. Gloria Peritore
Kaito Ozawa vs. Jawsuayai Ayothaya Fight Gym
Rukiya Anpo vs. Fukashi Mizutani – o pas -65 kg
Yuta Kubo vs. Jordann Pikeur o pas -67,5 kg
Takeru vs. Adam Bouarourou – o pasy ISKA i K-1 -60 kg
Daisuke Fujimura vs. Kotetsu – walka rezerwowa turnieju -70 kg
Kaito vs. Minoru Kimura – ćwierćfinał turnieju -70 kg
Katsuya Jinbo vs. Eder Lopes – ćwierćfinał turnieju -70 kg
Yasuhiro Kido vs. Milan Pales – ćwierćfinał turnieju -70 kg
Hiromi Wajima vs. Niclas Larsen – ćwierćfinał turnieju -70 kg
półfinał turnieju -70 kg
półfinał turnieju -70 kg
finał turnieju -70 kg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here