Pok Biil nowym mistrzem King of Kings, Polacy w kratkę w Helsinkach (WYNIKI) (WIDEO)

0
1546

W sobotę 29 lutego w Helsinkach odbyła się pierwsza gala King of Kings w 2020 roku. Pięć rund trwał pojedynek wieczoru między reprezentującym Finlandię Pokiem Biilem, a Igorem Osininem, którego stawką był pas w limicie do 65 kg, wcześniej zwakowany przez Stanislava Renitę. Jednogłośną decyzją sędziów wygrał faworyzowany Biil. Zobaczyliśmy również dwóch reprezentantów warszawskiej Garudy: Dawida Mirkowskiego i Huberta Dylewskiego.

O pojedynku wieczoru nie będzie się mówić latami. Surachai Sosom, jak naprawdę nazywa się nowy mistrz, kontrolował przez większość czasu przebieg wydarzeń, głównie za pomocą kolan i kopnięć. Później Litwinowi udało się parę razy w końcu podejść i trafić ciosami w półdystansie, ale było im bliżej do ocierek, niż mocnych bomb. Dodatkowo w trzeciej rundzie sędzia ringowy odjął mu punkt za klinczowanie.

Dawid Mirkowski miał walczyć o tytuł w kategorii -85 kg, ale urzędujący mistrz Daniel Forsberg tydzień przed galą rozchorował się i w jego zastępstwie wszedł Jussi Pirttikangas. Pojedynek stał się zwykłym superfightem i odbył się na dystansie trzech, a nie pięciu rund w nieco podwyższonym limicie -86 kg. Polak pewnie wypunktował rywala i udanie powrócił do akcji po zeszłorocznej porażce z Robertem Krasoniem na Wirtuoz Challenge. Jego kolega klubowy Hubert Dylewski nie miał tyle szczęścia, przegrywając przez decyzję z Laurim Suomelą, przez większość czasu szukając jednego-dwóch ciosów, które mogą zaskoczyć Fina.

W Kulttuuritalo (na co dzień sali koncertowej) nie brakowało kontrowersyjnych decyzji (wygrana runda dodatkowa przez Timo Venalainena mimo odjętego punktu, czy remis Pirkki Suksiego z Kirillem Bullerem), ale ogólnie poziom rywalizacji był wysoki mimo tylko jednego nokautu… ale jakiego! W drugim pojedynku Abdifatah Khalif znokautował latającym kolanem Korede Lawrence’a!

Kolejna gala KoK 14 marca w Wilnie. Na rozpisce Tomasz Czerwiński i Filip Rządek. Imprezy King of Kings można oglądać na żywo na kanale Fightbox i na stronie kokfights.tv.

Pełne wyniki gali King of Kings 83 w Helsinkach:

KoK World Championship 2020 in Helsinki:
o pas -65 kg: Pok Biil pok. Igor Osinin przez decyzję
-86 kg: Dawid Mirkowski pok. Jussi Pirttikangas przez decyzję
-71 kg: Deividas Michnevicius pok. Niko Korventaus przez decyzję (większościowo)
-65 kg: Lauri Suomela pok. Hubert Dylewski przez decyzję
-71 kg: Oskari Holmberg pok. Nikita Leshkovich przez decyzję

FightBox KoK Hero’s Series 2020 in Helsinki:
+95 kg: Kirill Buller zremisował z Pirkka Suksi
-77 kg: Ali Taimouri pok. Aleksi Holmberg przez decyzję
-65 kg: Timo Venalainen pok. Ulugbek Zukhurov przez decyzję (niejednogłośnie, po rundzie dodatkowej)
-60 kg: Abdifatah Khalif pok. Korede Lawrence przez KO 1R (latające kolano) 1:25
-77 kg: Wołodymyr Hołubiew pok. Ricardas Kulis przez decyzję

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here