Pokażemy polską szkołę low kicka – Łukasz Szulc przed walką Adama Kosuta z Melvinem Mane

0
1400

Adam Kosut wziął na ostatnią chwilę walkę ze znanym z organizacji OKTAGON, Melvinem Mane. Polak wzorowo wypełnił limit wagowy przed dzisiejszą walką. Gale będzie można śledzić w systemie PPV za pomocą platformy OKTAGON TV. Koszt to niecałe 6 euro.

O sam pojedynek został zapytany trener zawodnika z Poznania, Łukasz Szulc. Mający w przeszłości epizod jako zawodnik Team Mr. Perfect szkoleniowiec jest pozytywnie nastawiony przed wieczorną walką, o czym mówił dla portalu sporty-walki.org:

Nie mieliśmy całego cyklu przygotowawczego, bo walkę wzięliśmy na ostatnią chwilę. Adam jest jednak cały czas w treningu i nie jest to problem, by wychodzić do takich walk i walczyć o zwycięstwo. Mieliśmy zaplanowaną walkę na 9 kwietnia, ale galę przeniesiono. Już zaczynaliśmy wchodzić na obroty. Co do rywala, którym jest Melvin Mane. Mam zaprzyjaźnionego trenera w Pradze, który od razu jak usłyszał, że jest walka pomiędzy Adamem, a Melvinem, odezwał się i powiedział wprost, że Melvin to numer jeden w tej wadze jeśli chodzi o czeskie K-1. Adam jest moim zdaniem numerem jeden w Polsce, więc będziemy mieli walkę o sąsiedzką dominację. Zdążyłem obejrzeć kilkanaście walk Melvina i widzę szanse Adama w tej walce. ‘Milimetr’ ma niesamowicie mocny low kick i w tym upatrujemy naszej szansy. Pokażemy siłę polskiej szkoły low kicka. Czech jeszcze nie spotkał się z kimś, kto kopie jak koń. Sama Praga jest piękna, uwielbiam Pragę i polecam każdemu. Rozmawiałem z wieloma osobami na ważeniu i w Czechach jest obecnie boom na sporty walki, tak jak to było u nas kilka lat temu. Jest gdzie walczyć, szukają cały czas zawodników i nie ukrywam, że mam nadzieję, że ta walka będzie początkiem regularnych występów Adama za naszą południową granicą. Nie ukrywam, że jestem trochę zaskoczony warunkami fizycznymi Melvina. Wydawał się większy na walkach. Mam nadzieję, że Adam stanie na wysokości zadania i pokaże, że polski zawodowy kickboxing trzyma się na bardzo wysokim poziomie. – skwitował Szulc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here