Pokonany mistrz i mocne KO na Colosseum Tournament 30 w Szwecji (WYNIKI) (WIDEO)

0
1090

Wyjątkowo w Szwecji, a nie w Rumunii odbyła się pierwsza gala Colosseum Tournament w tym roku. Podczas wydarzenia w Malmo zobaczyliśmy kilka bardzo mocnych nazwisk, przede wszystkim z rynku rumuńsko-mołdawskiego. W main evencie mistrz CT do 70 kg Sorin Caliniuc pokonał ściągniętego w zastępstwie Samiego Lamiriego.

Od początku Caliniuc uzyskał dużą przewagę jeżeli chodzi o boks, trafiając w półdystansie sierpami, podbródkami i hakami na tułów. Urzędujący mistrz dyktował tempo przez pełne trzy rundy, ale dopiero w trzeciej udało się doprowadzić do liczenia. Podopieczny Andre Maanarta z amsterdamskiego Mejiro Gym okazał się być jednak na tyle twardy, że wytrzymał do końca walki, której stawką nie był pas. Zastąpił on Dzianisa Zujewa, który prawdopodobnie nie mógł się stawić w Szwecji ze względów politycznych.

Niespodziankę sprawił Joachim Hagg, który pokonał mistrza CT do 77 kg Eduarda Gafencu. Rumun nie pokazał się z dobrej strony, bo jedyne co zaoferował, to obszerne sierpy, które dość rzadko trafiały do celu. Szwed natomiast robił bardzo dobry użytek z kopnięć i kolan, a także przewagi zasięgu. W efekcie zasłużenie wygrał decyzją, ale podobnie jak w przypadku walki wieczoru, tytuł mistrzowski nie był na szali.

Wygrane odnieśli Adrian Maxim, Vasile Amaritei i Vitalie Matei. Ten ostatni w bardzo efektownym stylu uporał się w drugiej rundzie z Robbie’em Danielsem po prawym sierpowym.

Wyniki gali Colosseum Tournament 30 (8 kwietnia 2022, Baltiska Hallen, Malmo):
70 kg: Sorin Caliniuc pok. Sami Lamiri przez jednogłośną decyzję
77 kg: Joachim Hagg pok. Eduard Gafencu prze jednogłośną decyzję
65 kg: Adrian Maxim pok. Amir Bislimi El-Dakkak przez jednogłośną decyzję
60 kg: Nicholas Bryant pok. Iulian Marinescu przez niejednogłośną decyzję
70 kg: Vitalie Matei pok. Robbie Daniels przez KO 2R (prawy sierp)
86 kg: Vasile Amaritei pok. Artur Tyulparov przez TKO 2R (3 knockdowny w rundzie)
65 kg: Nasim Kazem pok. Rahil Abdur przez jednogłośną decyzję
57 kg: Livia Nyygard pok. Maria Nitescu przez jednogłośną decyzję

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here