Polski weteran kontra medalista olimpijski. Sześciu Polaków na KoK Summer Special Edition

0
1259

Po czerwcowym wznowieniu działalności King of Kings idzie za ciosem i szykuje kolejną galę na Litwie. W niedzielę 2 sierpnia w Kownie odbędzie się KoK Summer Special Edition. Na pierwszej wersji rozpiski znajdziemy aż sześciu zawodników warszawskiej Garudy.

W bokserskiej walce wieczoru zobaczymy w akcji brązowego medalistę olimpijskiego z Londynu Evaldasa Petrauskasa. Jego rywalem będzie doświadczony polski fighter MT Łukasz Łęczycki. Zawodnik z Warszawy pamięta jeszcze pionierskie gale Angels of Fire, wiele razy bił się dla KoK, a także rywalizował o tytuł zawodowego mistrza Polski MT i K-1 rules. W ostatnim pojedynku, w czerwcu Łęczycki zremisował po sześciominutowym pojedynku z Eduardsem Misinsem.

Do ringu wróci również Denis Makowski. Pochodzący z Białorusi fajter zmierzy się z młodym, obiecującym Litwinem Dominykasem Dirkstysem. Dirkstys mierzy 188 cm i na czerwcowym evencie w Olicie zremisował z jednym z najlepszych zawodników Sparta Gym Raimondasem Avlaseviciusem. Makowski tamtego wieczoru przegrał, ale postawił opór mistrzowi KoK Henrikasowi Viksraitisowi.

Hubert Dylewski po przegranej w lutym w Helsinkach z Laurim Suomelą, tym razem zmierzy się z Simonasem Rackauskasem. Do KoK wraca również Ilona Wojda, która prawdopodobnie skrzyżuje rękawice z Karoliną Paulaske. Podopieczna Dmitrija Kartela w listopadzie wygrała swoją półzawodową walkę z Ekateriną Melikhovą. Zestawienie nie jest jeszcze oficjalne, ale możliwe, że odbędzie się na zasadach ograniczonego MT (bez łokci). Zadebiutuje Oleg Moshin, który zmierzy się z Dovydasem Levickisem. Litwin w czerwcu wypadł z rozpiski KoK Classic niedługo przed terminem gali.

Ciekawe wyzwanie stoi przed Danielem Szottem. Medalista mistrzostw Warszawy K-1 rules podejmie Lukasa Baneviciusa. Obaj na KoK Classic dali jedne z najlepszych występów na całej gali. Szott pokazał się ze świetnej strony w konfrontacji z faworyzowanym Dovydasem Rimkusem, ale ostatecznie sędziowie po trzech dwuminutowych rundach wypunktowali remis. Banevicius pokonał natomiast w świetnym stylu Eduardasa Rackauskasa.

Ważną informacją jest powrót trzyminutowych rund, które na pewno pojawią się na ostatniej części gali. Event współdzielony jest z rozpiską King of the Cage Baltic Tour/SWAT.

KoK Summer Special Edition zostanie rozegrane w sali koncertowo-eventowej Renginiai Oaze w Kownie i będzie mieć charakter VIP, z ograniczonym udziałem publiczności. Transmisja na kanale Fightbox.

Ogłoszone zestawienia (kolejność i pary mogą ulec zmianie):

65 kg (Dream Boxing): Evaldas Petrauskas vs Łukasz Łęczycki
75 kg: Denis Makowski vs Dominikas Dirkstys
72 kg: Pavel Mazurok vs Vitas Karosas
75 kg: Hubert Dylewski vs Simonas Rackauskas
67 kg: Eduards Misins vs Samuelis Sorochovas
60 kg: Oleg Moshin vs Dovydas Levickis

65 kg: Sigrid Kapanen vs Ernesta Kareckaite
85 kg: Einars Goldberg vs Linas Andrijauskas
76 kg: Daniel Szott vs Lukas Banevicius
60 kg: Aleksandr Cerkesov vs Erikas Bagurskas

nieoficjalnie
Ilona Wojda vs. Karolina Paulaske

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here