Pongsiri pokonał Clancy’ego na ONE Championship: A New Breed II (WYNIKI) (WIDEO)

0
934

W piątek 11 września w o godzinie 14.30 polskiego czasu miała miejsce kolejna gala ONE Championship, tym razem zatytułowana „A New Breed II”. Kolejna szybka rozpiska, gdzie main eventem było starcie dwukrotnego mistrza Lumpinee Pongsiriego z posiadaczem pasa WBC MT Seanem Clancym.

Od samego początku Taj ruszył zdecydowanie używając swoich kopnięć oraz łokci. Clancy nie mógł poradzić sobie z walką na wstecznym, będąc cały czas spychany pod liny i do narożnika. W drugiej rundzie zawodnik z klubu Saenchaia ulokował prawy łokieć na szczęce rywala, co spowodowało knockdown. Irlandczykowi udało się przetrwać, a w trzeciej rundzie to on przeszedł do ofensywy, przez co role się odwróciły. „Clubber” trzecie starcie niewątpliwie wygrał, ale w całym pojedynku triumfował reprezentant Tajlandii. Pongsiri zwyciężył po raz pierwszy w historii swoich występów w ONE. Zadebiutował w lutym z Petchmorakotem, przyjmując walkę o tytuł w wyższej kategorii 4 dni przed galą, a latem uległ Sorgrawowi niejednogłośną decyzją.

Akcja na knockdown:

Próbka umiejętności obu zawodników:

W kickbokerskim co-main evencie Fahdi Khaled przegrał dyskusyjnym werdyktem z Superlekiem. Zawodnik gospodarzy zdecydowanie postawił na kopnięcia i kolana, ale bardzo dużo z tych technik trafiało na ręce rywala. Trenujący w Venum Training Camp od początku skupił się na technikach bokserskich i wydaje się, że był jednak skuteczniejszy od przeciwnika. Sędziowie dostrzegli jednak co innego i trenujący w gymie Kiatmoo9 Superlek podtrzymuje swoją zwycięską passę z farangami, czyli nie-Tajami (8 wygranych, bez porażki).

Niesamowite rzeczy działy się w walce Wondergirl z Milagros Lopez. Szesnastoletnia Tajka w jednej z pierwszych wymian najpierw spowodowała liczenie, a potem znokautowała Argentynkę. Ann jest siostrą cztery lata starszej Wondergirl, która także z przytupem przywitała się z ONE przy okazji serii imprez w stolicy Tajlandii.

Kończąca tajską serię gala „A New Breed III” odbędzie się 18 września. Potem ONE przeniesie się do Chin.

Rezultaty walk uderzanych na gali ONE Championship: A New Breed II (11 września, Impact Arena, Bangkok):

145 lbs: Pongsiri PK Saenchai Muaythaigym pok. Sean Clancy przez decyzję – MT
135 lbs: Superlek Kiatmoo9 pok. Fahdi Khaled przez decyzję – kickboxing
118 lbs: Supergirl Jaroonsak Muaythai pok. Milagros Lopez przez KO 1R (prawy prosty) – MT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here