Porażka Ilony Wojdy w walce o pas na KoK 103. Kandydat do KO roku w Tallinie? (WYNIKI) (WIDEO)

0
278

Nie brakło emocji podczas sobotniej gali KoK 103 World Series in Talllinn. Był turniej, była walka o pas, ale również widowiskowy nokaut, który wyglądał jak z gry wideo. W pojedynku o tytuł Astrid Johanna Grents zanotowała udaną obronę, pokonując po pięciu rundach Ilonę Wojdę.

Estonka okazała się szalenie niewygodną rywalką dla zawodniczki warszawskiej Garudy, która próbowała naciskać i skupiać się na technikach bokserskich. Grents wykorzystywała głównie dystansujące ciosy, albo też wchodziła w klincz. Polka nie mogła się odpowiednio wstrzelić przez trzy pierwsze odsłony i dopiero w rundach mistrzowskich zaczęła punktować. Okazało się to jednak za późno i sędziowie jednogłośnie jako wygraną wskazali podopieczną Kevina Renno.

Oleg Mosznin prowadził spokojnie walkę z Henrym Rothlą, w pierwszej rundzie posyłając reprezentanta gospodarzy na deski, ale na 15 sekund przed końcem walki zdecydował się na wyprowadzenie obrotowego backfista. Estończyk z kolei wystrzelił wysokim kopnięciem, którym ustrzelił przeciwnika.

W Estonii odbył się też turniej do 77 kg, który wygrał Raimondas Avlasevicius. Litwin ze Sparta Gym pokonał najpierw w półfinale Romana Jarosza, a w finale Denisa Makowskiego. Makowski, który wrócił do kickboxingu po ponad dwóch latach, w swoim półfinale rozprawił się z Marko Sultsem, pokazując wysokie umiejętności bokserskie i nie dając Estończykowi miejsca na kopanie. W finale jednak fajter z Wilna okazał się mocniejszy, dobrze czując dystans i pracując przede wszystkim zasięgiem.

Czwarty z zawodników Dmitrija Kartela, Władimir Hynżu pokonał jednogłośnie w main evencie byłego pretendenta do tytułu do 77 kg, Hendrika Themasa. Ukrainiec w trzeciej rundzie doprowadził nawet do liczenia, kontrując przeciwnika sierpowym, po którym ten „zatańczył” i został wyliczony. Themas dotrwał do końca walki, ale jednogłośna wygrana trafiła do mieszkającego w Warszawie Hynżu.

W pierwszej części wystąpił mistrz Litwy w karate kyokushin, reprezentant kraju, Romualdas Auga, który debiutował zawodowo w kickboxingu. Przeciwko Aleksandrowi Cerkesovowi starszy z braci pokazał bardzo agresywny styl, szybkie kopnięcia, ale również niesamowity chaos w płaszczyźnie bokserskiej. Młody Łotysz, który również wcześniej nie bił się we w pełni zawodowym pojedynku, świetnie wykorzystał przewagę doświadczenia i skończył Augę w drugiej rundzie.

Wydarzenie w stolicy Estonii było pierwszym, które można było oglądać na serwisie DAZN, poza standardowymi relacjami na Fightboksie i kokfights.tv. W Polsce działała także usługa PPV na serwisie redgo.film.

Wyniki gali King of Kings 103 World Series 2022 in Tallinn (15 października 2022, Tondiraba Ice Hall, Tallinn):
80 kg: Vladimir Hynzhu pok. Hendrik Themas przez jednogłośną decyzję
77 kg: Raimondas Avlasevicius pok. Denis Makowski przez jednogłośną decyzję – finał turnieju
60 kg: Astrid Johanna pok. Ilona Wojda przez jednogłośną decyzję – o pas
86 kg: Aleksei Larin zremisował z Ricardas Kulis
67 kg: Henry Rothla pok. Oleg Moshnin przez KO 3R (wysokie kopnięcie)
77 kg: Denis Makowski pok. Marko Sults przez jednogłośną decyzję – półfinał turnieju
77 kg: Raimondas Avlasevicius pok. Roman Yarysh przez niejednogłośną decyzję – półfinał turnieju
67 kg: Aleksandr Cerkesov pok. Romualdas Auga przez KO 2R (prawy prosty)
53 kg: Karolina Arm pok. Aleksandra Dzhikaeva przez jednogłośną decyzję – MT
64 kg: Ernesta Kareckaite pok. Sigrid Kapanen przez jednogłośną decyzję – boks
71 kg: Sergei Cheles pok. Gedminas Justinas przez TKO 3R (uderzenia w parterze) – MMA semipro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here