Porażki Polaków na KoK 104 w Kownie, Pultarazinskas obronił pas (WYNIKI)

0
1525

Żaden z dwóch reprezentantów Polski nie odniósł zwycięstwa na sobotniej gali King of Kings 104, która odbyła się 5 listopada w Zalgirio Arenie. Filip Rządek i Jakub Kwaśniewski swoje pojedynki zakończyli porażkami przez decyzje. Z kolei w walce wieczoru Matas Pultarazinskas pokonał po sześciu rundach Simona Santanę.

Gala podzielona była na dwie części. Najpierw do akcji weszli zawodnicy MMA. Tam zaprezentowali się również byli kickbokserzy. Mantas Kondratavicius w 6 sekund rozprawił się z Nicolaiem Garbuzem, a znany m.in. z DSF Nauris Lukosiunas również w pierwszej rundzie pokonał Nicolę Iksariego.

Następnie już do końca ogladaliśmy pojedynki kickbokserskie. Warto zwrócić uwagę na udany zawodowy debiut Edvinasa Salkovskiego. Mistrz świata juniorów WAKO pokonał Evaldasa Beleisisa w pierwszej rundzie. Szybkie zwycięstwo odniósł także mistrz KoK do 71 kg Mindaugas Narauskas, który przez TKO wygrał z byłym zawodnikiem MAX MT Tiago Mendesem.

Wyprawy do Kowna nie będą miło wspominać Polacy. Najpierw Jakub Kwaśniewski zmierzył się z byłym pretendentem do pasa do 65 kg Vitasem Karosasem. Polak inaczej niż w swoich pierwszych zawodowych występach, tym razem czekał na rywala z zamiarem kontrataku, ale Litwin kontrolował sytuację. W drugiej rundzie fajter z Kowna podbródkowym posłał podopiecznego Tomasza Borowca na deski, powodując liczenie. Najlepsza w wykonaniu zawodnika KSW Motor Lublin była ostatnia runda, ale to nie wystarczyło, aby zapewnić sobie wygraną. Po pojedynku Karosas przyznał, że oszczędzał jedną rękę i nogę, bo uszkodził się się przy… wyjściu do ringu.

Filip Rządek stoczył rewanżowy pojedynek z Ignasem Barysasem. Podobnie jak w marcu w Wilnie, Litwin wygrał zasłużoną jednogłośną decyzją. Tym razem Barysas nie rozpoczął tak dynamicznie jak za pierwszym razem, całe 9 minut walcząc w mniej-więcej jednostajnym tempie. Był znacznie szybszy i skuteczniejszy od pioniera polskiego MT i kickboxingu i po raz kolejny zgarnął wygraną.

W co-main evencie po trzech latach do ringu wrócił litewski weteran Mantas Rimdeika, który pokonał Sasę Polugicia. W walce wieczoru natomiast Matas Pultarazinskas obronił pas do 65 kg, pokonując niedawnego pretendenta do 60 kg, Simona Santanę. Walka stała na bardzo wysokim poziomie i nie brakowało mocnych trafień z obu stron. Ostatecznie zarządzono rundę dodatkową, gdzie mocno zmęczony Norweg nie był w stanie utrzymać już tempa.

Wyniki gali King of Kings Mega Series 2022 in Kaunas (5 listopada 2022, Zalgirio Arena, Kowno):
65 kg: Matas Pultarazinskas pok. Simon Santana przez jednogłośną decyzję (ExR) – o pas
+95 kg: Mantas Rimdeika pok. Sasa Polugić przez niejednogłośną decyzję
69 kg: Ignas Barysas pok. Filip Rządek przez jednogłośną decyzję
67 kg: Vitas Karosas pok. Jakub Kwaśniewski przez jednogłośną decyzję
70 kg: Mindaugas Narauskas pok. Tiago Mendes przez TKO 1R (zatrzymanie sędziego)
71 kg: Gustas Dimsa pok. Arnestas Naujokas przez niejednogłośną decyzję
73 kg: Samuelis Sorochovas pok. Bruno Borges przez jednogłośną decyzję
91 kg: Edvinas Salkovski pok. Evaldas Beleisis przez TKO 1R (zatrzymanie sędziego)
MMA Bushido 85:
+93 kg: Tomas Pakutinskas pok. Soslan Gasievi przez KO 1R (kolano)
70 kg: Nauris Lukosiunas pok. Nicola Iksari przez TKO 1R (ciosy w parterze)
85 kg: Erikas Golubovskis pok. Jussi Pirttikangas przez poddanie 1R (duszenie zza pleców)
73 kg: Vitoldas Jagelo pok. Nika Khelaidze przez TKO 2R (ciosy w parterze)
88 kg: Mantas Kondratavicius pok. Nicolai Garbuz przez KO 1R (latające kolano)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here