Powrót Holzkena i Zimmermana na ONE: Big Bang II

0
918

ONE Championship ogłosiło jakie walki będą miały premierę 11 grudnia w ramach rozpiski gali ONE: Big Bang II. Tym razem fani kickboxingu powinni być zadowoleni, bo dostaną kilka szeroko rozpoznawalnych nazwisk. Do akcji wracają m.in. Nieky Holzken, Errol Zimmerman, czy Jonathan Haggerty.

INFORMACJE O GALI ONE CHAMPIONSHIP: BIG BANG II

Były mistrz Glory w kategorii do 77 kg Nieky Holzken po dwóch nieudanych pojedynkach o kickbokserski pas ONE z Regianem Eerselem w 2019 tym razem za rywala będzie miał Elliotta Comptona. Australijczyk to mistrz nieistniejącej organizacji Caged Muay Thai, założonej przez Johna Wayne’a Parra. Zresztą obaj zawodnicy ze sobą trenują. Compton dopiero zadebiutuje na głównej gali ONE Championship, ale swój pierwszy występ zanotował w październiku na ONE Hero Series w Chinach. Przegrał wówczas z zawodnikiem MMA, znanym polskim kibicom, Anthonym Njokuanim.

Niespodziewanie do akcji wróci również Errol Zimmerman. Fajter Hemmers Gym swoje najlepsze lata ma za sobą. Oostatni raz w ringu widziano go na Enfusion 70 w 2018 roku, gdzie wypromował Nidala Bchiriego, który znokautował go w trzeciej rundzie. Toczył boje dla K-1, gdzie doszedł do półfinału głównego turnieju (porażka po zaciętej walce z Badrem Harim w 2008), a także rywalizował o tytuł +100 kg z Semmym Schiltem. W Glory po wygraniu czteroosobowego turnieju przegrał decydującą walkę z Rico Verhoevenem. Następnie dostawał pojedynki o pasy WFL i A1 WCC. Jego przeciwnik to najnowszy nabytek ONE z Enfusion, Rade Opacic. Serb był czołowym zawodnikiem wagi ciężkiej, uczestnikiem turnieju w Abu Dhabi i finalistą drabinki Kunlun w 2019 roku. Do Singapuru trafił dzięki współpracującej mocno z ONE agencji Worldwide Management.

W main evenie zobaczymy bardzo ciekawie zapowiadającą się konfrontację w MT, gdzie były mistrz Shoot Boxingu i triumfator turnieju RISE z 2017, Taiki Naito zmierzy się z mistrzem WBC MT i byłym posiadaczem pasa ONE Jonathanem Haggertym. Anglik tytuł wywalczył w 2019 roku, gdy pokonał Sam-A, a stracił go w pierwszej obronie z Rodtangiem. W styczniu 2020 Haggerty dostał rewanż z Tajem, ale został skończony przed czasem w trzeciej rundzie.

W walce MMA mistrz W5 i były pretendent do pasa Glory Anderson Silva zadebiutuje w ONE Championship w MMA. Brazylijczyk stoczył wcześniej cztery pojedynki dla singapurskiego promotora w kickboxingu, a dla organizacji będzie to jego piąty występ. Ostatnio w MMA bił się w 2018 roku. Jego przeciwnikiem będzie Irańczyk Masoud Safari.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here