Powrót Maslobojeva, cztery walki o pasy i polskie akcenty na KoK 96 w Wilnie

0
586

Organizacja King of Kings odsłoniła większość kart przed swoją galą, która odbyć ma się w Wilnie 20 listopada. Podczas KoK World Championship 96 zobaczymy kilka spektakularnych powrotów, aż w czterech pojedynkach stawką będzie pas. Nie zabraknie też reprezentacji Polski.

Po pokonaniu Donegiego Abeny na Glory 79 w październiku do swojej macierzystej organizacji wróci Sergej Maslobojev. Litwin wciąż jest posiadaczem pasa do 95 kg, ale tym razem stawką nie będzie tytuł. Jego przeciwnik to trenujący w Serbii, w klubie Ronin-Carnage Olivier Langlois-Ross. Kanadyjczyk wcześniej walczył m.in. w Tajlandii i był członkiem Fairtex Gym. W tym roku bił się o tytuł zawodowego mistrza Czech na letnim Yangames, gdzie odnotował porażkę z Tomasem Hronem. Rywalizował również na praskiej gali Road to ONE, przegrywając z Matejem Kozubovskym. Na Battle Net Championship w Nowym Sadzie natomiast pokonał czołowego tureckiego fajtera Ahmeta Kilica.

Marek Pelcis miał walczyć w Wilnie na początku października o pas kategorii do 71 kg z Henrikasem Viksraitisem. Niestety Litwin nie wypełnił limitu, więc do starcia nie doszło, co nie znaczy, że Pelcis nie dostanie swojej szansy. Zawodnik z Łotwy zmierzy się w stolicy Litwy w rewanżu z Mindaugasem Narauskasem. Za pierwszym razem (w listopadzie 2019) w Rydze górą był Łotysz, który nawet spowodował liczenie rywala. Mieszkaniec Kowna toczył wówczas drugą walkę w trakcie dwóch tygodni i wyszedł do ringu z urazem. Jak będzie teraz? Narauskas to również półfinalista tegorocznego turnieju MT organizacji A1. W pierwszej walce zwyciężył Bartosza Botwinę, a w drugiej pokonał go Arkadiusz Krupa.

W Avia Solutions Group Arenie spotkają się w końcu Matas Pultarazinskas i Vitas Karosas. Do pojedynku miało dojść w październiku, ale na ważeniu Karosas zasłabł i w końcu nie zawalczył. Stawką będzie tymczasowy pas do 65 kg, którego posiadaczem obecnie jest Pultarazinskas. Mistrzem głównym jest nadal tajski Fin Pok Biil.

Henrikas Viksraitis jest nadal niepokonany w KoK, ale nie jest już mistrzem wagi -71 kg. Podopieczny Andriusa Sipaili dostanie jednak szansę zdobycia tymczasowego mistrzostwa do 77 kg, a właściwie odebrania go Chico Kwasiemu. Holender w październiku w Tallinie po jednostronnej walce wypunktował Hendrika Themasa. Wcześniej natomiast pokonał po czterech rundach Władimira Hynżu. Oficjalnie nadal mistrzem jest Constantin Rusu.

Po bardzo dobrym, chociaż przegranym nieznacznie pojedynku z Janem Nausem na październikowym evencie w Wilnie, szansę pokazania się dostanie znowu Hubert Dylewski. Fajter z warszawskiej Garudy tym razem podejmie mniejszego z braci LukosiunasówNaurisa. Litwin na tej samej gali efektownie znokautował Irlandczyka Finna Larsona.

Po paru latach nieobecności do akcji wróci Sigitas Gaizauskas. Litwin z Kowna wiele lat mieszkał w Tajlandii i był mistrzem MAX MT, a także bił się na Thai Fight. Jego przeciwnikiem będzie znany z Enfusion kuzyn Aziza Kallaha, Brahim. „Kalashnikov” ostatni raz walczył w 2019 w turnieju Enfusion Rookies, gdzie doszedł do finału, przegrywając z Marcelem Verhaarem. Pojedynek odbędzie się na pełnych zasadach muay thai.

Mający za sobą bardzo trudne pojedynki z Chico Kwasim i Raimondasem Avlaseviciusem Władimir Hynżu tym razem podejmie wyzwanie w boksie. Jego przeciwnikiem będzie były fajter MMA, obecnie pięściarz Ovidijus Jurginas.

Christiano Silva, który został znokautowany w październiku przez Mindaugasa Narauskasa tym razem podejmie Gustasa Dimsę. Litwin z Tora Gym na tej samej gali dyskusyjnie przegrał z Vladislavem Shatunskyim z warszawskiej Copacabany.

Stawkę uzupełnia bój o pas MMA Bushido między Osvaldasem Fedorovicem a Ervinasem Fokinasem.

Zaanonsowany został również Aurimas Krukauskas. Ten efektownie walczący zawodnik spotka się w ringu z Teo Mikeliciem. Chorwat z Mike’s Gym w ostatniej walce, w lutym pokonał na Oktagon UNDG: Last Man Standing wicemistrza MŚ IFMA i fajtera MAX MT Andy’ego Cechovsky’ego. Ma na koncie też dwie walki dla Glory, Tatniefcie czy FFC. Był również pretendentem do tytułu tej ostatniej organizacji.

nie wiadomo co natomiast z zapowiadanym wcześniej Ignasem Barysasem.

ROZPISKA I INFORMACJE O GALI

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here