Powrót Oktagon Underground! Turniej i legendy w rozpisce

0
1073

Organizacja Oktagon, znana przede wszystkim z szalenie popularnych za naszą południową granicą gal MMA, ogłosiła powrót stójkowego projektu Oktagon Underground. 27 lutego w Zoner Bobyhall w Brnie odbędzie się specjalny event zatytułowany Last Man Standing. Gwoździem programu będzie ośmioosobowy turniej, który rozstrzygnie się jednego wieczoru. 

Organizatorzy na razie podali czterech uczestników drabinki, której limit będzie oscylował w okolicach 70 kg, a główna nagroda to 10 tysięcy euro (przy puli 30 tysięcy). Milan Pales to zawodnik od wielu lat regularnie walczący na galach Enfusion, który w kwietniu 2020 miał nawet walczyć o zwakowany przez Tayfuna Ozcana pas do 72,5 kg. Galę w Żylinie jednak ostatecznie odwołano. Słowak wystąpił też w turnieju na K’FESTA 3, gdzie w ćwierćfinale został znokautowany przez weterana K-1 Yasuhiro Kido. W październiku „Minci” sięgnął po pas Enfusion Cage Events do 70 kg, po trzech rundach wypunktowując Anouara Lahmaja. Słowacki fajter ma więc doświadczenie zarówno w walkach w małych rękawicach i klatce.

Jednym z faworytów, obok Palesa, będzie Michal Krcmar. Miał on walczyć w turnieju Oktagon Underground, ale ostatecznie został zastąpiony. Czech ma w dorobku pojedynek z Buakawem w 2018 roku na gali All Star Fight. Wówczas przegrał przez decyzję. Rok później pokonał w ten sam sposób Alberta Krausa. Był również wielokrotnym uczestnikiem eventów Tatnieft Cup. Co ciekawe, w 2014 zmierzył się z Palesem i musiał uznać wyższość Słowaka po decyzji. 

Vladimir Lengal to niepokonany zawodowy pięściarz, uczestnik reality show Oktagon Vyzva, a najmłodszy w tym gronie Vaclav Sivak ma na koncie mistrzostwa świata i Europy WAKO, występy na imprezach XFN, oraz nieskazitelny, chociaż krótki rekord pięściarski. 

Dodatkowo zaanonsowano uczestników superfightów. W Brnie zobaczymy legendę czeskiego kickboxingu, trenującego w Colosseum Gym w Utrechcie Tomasa Hrona. Inne wielkie nazwisko to weteran słowackiego MT i kickboxingu, a także były mistrz Enfusion Vladimir Moravcik. Na polu walki pojawi się też była pretendentka do pasa Enfusion Monika Chochlikova, która w 2020 roku zadebiutowała w MMA, wygrywając na włoskiej gali Bellatora poddaniem. Wystąpiła również w superfighcie na słowackiej gali finałowej Oktagon Underground, pokonując Viktorię Bulinovą. Jest również mistrzynią świata i dwukrotną mistrzynią Europy WAKO. 

Jeszcze nie wiadomo, czy zasady będą dokładnie takie jak podczas wiosenno-letnich turniejów (dopuszczalne rzuty i obalenia), czy też będą szły w stronę MT. Natomiast najprawdopodobniej organizatorzy utrzymają walki w rękawicach do MMA. Galę „Last Man Standing” będzie można obejrzeć w PPV na Oktagon.tv. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here