Poznaliśmy datę i miejsce walki Tenshin vs. Takeru

0
700

Od czasu grudniowego ogłoszenia hitowego zestawienia Tenshina Nasukawy z Takeru Segawą przez wiele miesięcy była cisza w temacie dokładnej daty, czy nawet miejsca. 1 kwietnia co prawda nie jest najlepszym czasem na tego typu ogłoszenia, ale w końcu do wiadomości podano kiedy i gdzie odbędzie się ten pojedynek, a także cała wspólna gala RISE, RIZIN i K-1.

Do konfrontacji dojdzie 19 czerwca w legendarnej hali Tokyo Dome, gdzie do 2006 odbywały się finały K-1 World GP. Poza walką wieczoru słyszy się, że rozpiska ma być wyłącznie kickbokserska, a jej główną osią mecz RISE/RIZIN vs. K-1. Całość odbędzie się pod nowym, neutralnym szyldem.

Pojedynek z Takeru będzie ostatnim w karierze kickbokserskiej Nasukawy. Pierwotnie plan był taki, że stoczyć miał stoczyć po jednej walce dla RIZIN (w sylwestra) i dla RISE (w kwietniu). Sakakibara przekonał go jednak do odłożenia planów podboju świata boksu o kilka miesięcy. Tenshin Nasukawa to niepokonany mistrz RISE do 57 kg, a także podwójny posiadacz pasa ISKA (do 57 i 55 kg), a przede wszystkim największa gwiazda RISE i RIZIN.

Takeru na swoim koncie ma pasy K-1 w trzech kategoriach wagowych (-55 kg, -57,5 kg, -60 kg) i tyle samo zwycięskich turniejów mistrzowskich. W ostatnim pojedynku, w marcu pokonał Leonę Pettasa w obronie pasa do 60 kg, a konfrontacja ta uznawana jest za jedną z najlepszych w 2021 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here