Przed THE MATCH 2022: 5 najważniejszych walk w karierze Tenshina Nasukawy (WIDEO)

0
8135

Już w niedzielę Takeru Segawa zmierzy się z Tenshinem Nasukawą w największej walce współczesnego kickboxingu. Wczoraj prezentowaliśmy dla państwa 5 najważniejszych naszym zdaniem walk mistrza K-1. Dzisiaj przyjrzyjmy się pojedynkom mistrza RISE.

Tekst autorstwa Jana Niwińskiego.

Taiki Naito (2015)

Nasukawa dwukrotnie zdemolował przyszłego zawodnika ONE Championship. Obie konfrontacje trwały łącznie 219 sekund – nieco ponad czas trwania jednej rundy. Ciekawa z naszego punktu widzenia jest pierwsza konfrontacja obu panów podczas turnieju z gali Blade. To właśnie wtedy, nie mając jeszcze 17 lat na karku, Tenshin Nasukawa po raz pierwszy wyzwał do walki Takeru Segawę.

Wanchalong (2016)

Nie będzie przesadą jak napiszemy, że była to jedna z największych sensacji, jakie sprawił 18-letni wówczas Nasukawa. Japończyk podjął kilkukrotnego (i ciągle aktualnego wtedy) mistrza stadionu Lumpinee. Pojedynek nie wyszedł poza pierwszą rundę – agresywny Tenshin pokazał światu, jaki jest wielki.

Rodtang (2018)

Bez dwóch zdań jedna z trudniejszych walk w karierze Tenshina Nasukawy. Świetna 5-rundowa batalia z przyszłym mistrzem ONE Championship w wadze muszej, Rodtangiem. Taj zmusił Japończyka do pójścia w naprawdę szalone wymiany. Na szali pas mistrzowski organizacji RISE, który, jeśli wierzyć niektórym opiniom (zwłaszcza ze środowisk boksu tajskiego), powinien wtedy trafić w ręce Rodtanga. Oceńcie państwo sami.

Serkim (2019)

Mamy także tenshinową „firmówkę”. Kopnięcie Rolling Thunder pojawia się w każdej konfrontacji młodego Japończyka. Jak się okazuje, kopnięcie to nie tylko widowiskowo wygląda ale jest też w stanie skończyć walkę – o czym przekonał się trzykrotny były mistrz stadionu Lumpinee, Serkim. Co prawda nie był to czysty nokaut a przerwanie lekarskie ale nie mniej – to jedno uderzenie wystarczyło.

Kazane (2022)

Ostatnia walka Tenshina Nasukawy dla RISE z kwietnia tego roku. Po raz pierwszy od czterech lat Japończyk nie wygrał w przekonywujący sposób – jeden sędzia widział w tej walce remis. Kazane postawił twarde warunki, trafiał otwarcie wybierającemu się w świat zawodowego pięściarstwa Tenshina dobrymi kombinacjami, w tym bokserskimi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here