Przetarcie dla Takeru, kolejne walki ogłoszone na galę K-1 w Osace

0
917

Niedawno ogłoszono kolejną walkę Takeru Segawy, której stawką będzie jego pas kategorii do 60 kg. To jednak będzie działo się w listopadzie. Największą gwiazdę K-1 zobaczymy jeszcze we wrześniu. Rywalem będzie pozyskany niedawno Kizaemon Saiga.

Pojedynek będzie miał charakter pokazowy. Najprawdopodobniej oznacza to walkę w ochraniaczach na nogi. Takeru ostatni raz walczył na marcowej gali K’Festa 3 gdzie pokonał Petchdama Petchkiatpetcha, a Saiga również w marcu na DEEP 95 znokautował w MMA Jacka.

Starszy z braci Kondo, Kensei po porażce w walce o pas Krush z Daizo Sasakim tym razem zmierzy się z Taito, który na grudniowej gali K-1 w Nagoyi przegrał z Shodaiem Matsuoką. Wówczas było to starcie w jednej z walk otwierających. Wcześniej natomiast Taito miał okazję bić się w K-1 w 2014 roku, gdy znokautował go Ilias Bulaid.

Taio Asahisa dobrze zaprezentował się na K’Festa 3, gdzie wygrał decyzją z Kentą Hayashim. Teraz zmierzy się z Hirokim, który zadebiutuje w K-1 przed własną publicznością. Wcześniej zawodnik z Osaki zwyciężył na gali Krush.113 przez KO z Seiyą Uedą.

Do akcji wróci też Hisaki Kato, którego dwa ostatnie występy to dwumecz z K-JEE. Najpierw były zawodnik Bellatora w grudniu wygrał w K-1 przez TKO po trzech liczeniach, a w pojedynku rewanżowym na Krush.112 w marcu przegrał po ciosie na tułów. Jego przeciwnikiem będzie Hitoshi Sugimoto, także mający na koncie porażkę z K-JEE. Poza tym 2018 roku doszedł do półfinału turnieju K-1 do 90 kg, wygrywając w ćwierćfinale z Aundre Groce. W pojedynku półfinałowym znokautował go Boubaker El Bakouri.

Były pretendent do tytułu K-1 w wadze do 65 kg i mistrz KNOCK OUT Fukashi Mizutani zmierzy się z Jinem Hirayamą. Fukashi w marcu przegrał starcie o pas K-1 z Rukiyą Anpo. W grudniu w Nagoyi natomiast znokautował Tetsuyę Yamato. Hirayama na tej samej gali przegrał przez KO z Kotą Nakano i czeka na kolejną szansę od dziewięciu miesięcy.

Mistrz Krush i K-1 w kategorii do 57,5 kg Yuuki Egawa wraca na superfight z Tatsuyą Tsubakiharą w catchweight -58 kg. Egawa w 2019 roku wygrał ośmioosobowy turniej, nokautując wszystkich rywali w 1 rundach po technikach na korpus. Po drodze zanotował także pokazową walkę z Takeru. Jego rywal pochodzi z Osaki i w ostatnim pojedynku na Krush.114 skończył Shoyę takim oto kopnięciem:

Z karty wypadła natomiast walka o pas do 62,5 kg między Kentą Hayashim a Gonnaparem.

Rozpiska gali K-1 World GP 2020 Japan (22 września, Edion Arena, Osaka):
65 kg: Rukiya Anpo vs. Hideaki Yamazaki – o pas
63,5 kg: Koya Urabe vs. Yuto Shinohara
70 kg: Hiromi Wajima vs. Raseasing Weerasakreck
45 kg: MIO vs. Miho “knuckle” Takahashi
58 kg: Yuuki Egawa vs. Tatsuya Tsubakihara
walka pokazowa: Takeru vs. Kizaemon Saiga
65 kg: Fukashi Mizutani vs. Jin Hirayama
90 kg: Hisaki Kato vs. Hitoshi Sugimoto
62,5 kg: Taio Asahisa vs. Hiroki Koki
62,5 kg: Shuji Kawarada vs. SEIYA
60 kg: TETSU vs. Norifumi Nishimoto
65 kg: Kensei Kondo vs. Taito
walki otwarcia:
55 kg: Yuto Kuroda vs. Hiroki Mitsui
62,5 kg: Rioya vs. Takumi Nagai
57,5 kg: Naoki Takahashi vs. Ryota Ishida
57,5 kg: Kaito Yamawaki vs. Riki
53 kg: Tsubasa Yamawaki vs. Yuki Toyoda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here