PZKB: Wręczono nagrody dla najlepszego zawodnika i zawodniczki Polskiego Związku Kickboxingu

0
1238

Podczas corocznego balu, organizowanego przez Polski Związek Kickboxingu, zostali wybrani laureaci nagrody HEROS 2019 za osiągnięcia w sporcie. Pośród kategorii są też dwie dotyczące sportu zawodowego i są to: zawodnik roku oraz zawodniczka roku PZKB walki zawodowe. Co ciekawe nagrody za rok 2019 zdobyli zawodnik i zawodniczka z Zielonej Góry.

Nagrodę HEROS 2019 w kategorii „Zawodniczka roku PZKB walki zawodowe” otrzymała Emilia Czerwińska. Zawodniczka trenująca w klubie SKF Boksing Zielona Góra stoczyła w 2019 roku dwie zawodowe walki i obie wygrała. Na gali MFC 17 pokonała Ekaterine Vinnikovą, a w październiku okazała się lepsza od Terezy Dvorakovej. Czerwińska rywalizuje w kategorii do 61 kg i najprawdopodobniej w 2020 roku zobaczymy jej debiut w zawodowym MMA.

„Zawodnikiem roku PZKB walki zawodowe” został Kacper Frątczak, który przypieczętował triumf w plebiscycie zdobywając w grudniu pas międzynarodowego mistrza Polski PZKB na gali MFC 17. Reprezentant klubu Akademia Sportów Walki Knockout Zielona Góra, podobnie jak Czerwińska, dotczył w 2019 roku dwie zwycięskie walki. W grudniu pokonał Jakuba Klaudę, a październiku okazał się lepszy od Sebastriana Fapso.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here