Radek Paczuski wraca do K-1! Weteran europejskiego giganta sprawdzi Polaka!

0
913

Jeden z najlepszych zawodowych kickboxerów ostatnich lat, Radosław Paczuski postanowił powrócić do K-1. Warszawianin wystąpi na gali HFO: Bank, która jest zaplanowana na 5 czerwca w warszawskim klubie Bank. Przeciwnikiem byłego mistrza FEN i DSF Kickboxing Challenge będzie weteran litewskiej organizacji King of Kings, Ricardas Kulis.

Dla Paczuskiego pojedynek na HFO będzie powrotem do kickboxingu po ponad dwóch latach przerwy. W ostatnim występie w formule K-1 warszawski zawodnik obronił pas mistrza FEN w wadze do 85 kg pokonując Brytyjczyka, Darrena Ansteya. Polak doprowadził do trzech liczeń przeciwnika. Wcześniej walczył dla organizacji DSF Kickboxing Challenge czy King of Kings. Na tej ostatniej spotkał się z uznawanym za jednego z najlepszych kickboxerów na świecie, Arturem Kyshenką. Ostatnio Paczuski skupił się na MMA. Stoczył trzy wygrane walki w Absolute Championship Akhmat, a niedawno podpisał kontrakt z European Fight Masters. Warszawianin ma zadebiutować w nowej organizacji jesienią podczas gali w Bułgarii.

Ricardas Kulis to doświadczony kickboxer, zarówno na ringach amatorskich jak i w walkach zawodowych. Większość swojej kariery walczył dla jednej z najstarszych organizacji na świecie, King of Kings. To właśnie na gali Donatasa Simanaitisa spotkał się z Dawidem Mirkowskim. To nie jedyny kontakt Kulisa z polskimi zawodnikami. Mistrz Litwy w kickboxingu regularnie przyjeżdżał do naszego kraju na turniej w Sejnach. Obecnie reprezentuje jeden z najlepszych litewskich szkół sportów walki, Sparta Gym Wilno, w którym pracuje również jako trener. Oprócz kickboxingu łączy go z Radkiem Paczuskim jeszcze jedno. Podobnie jak Warszawianin, Kulis też jest piłkarzem. Aktywnie uczestniczy w rozgrywkach klubu FC Maracana Wilno.

Walka Kulis vs Paczuski to pojedynek dwóch widowiskowych kickboxerów. Zarówno Radek jak i Ricardas dysponują siłą w pięściach i w nogach, co czyni pojedynek jeszcze bardziej ekscytujący. Paczuski to europejska elita i trudno było mu znaleźć godnego rywala. Kulis w ostatnich latach dobrze prezentował się na galach King of Kings i będzie dla Radka wyzwaniem. Liczę na fajerwerki w ringu, które zapewnią czołowi kickboxerzy w Europie. – skomentował zestawienie matchmaker organizacji, Łukasz Czarnowski.

Gala HFO:Bank odbędzie się 5 czerwca w ekskluzywnych wnętrzach klubu muzycznego Bank w samym sercu Warszawy. W ringu wystąpią między innymi Michał Bławdziewicz, Radosław Paczuski, Jacek Gać oraz debiutujący w zawodowym boksie Łukasz Pławecki. Poza tak doświadczonymi zawodnikami zobaczymy też debiutantów, którzy postarają się jak najlepiej wykorzystać szansę występu przed widzami TVP Sport. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na kanale TVP Sport od godziny 21:45.

HFO: Bank karta walk:

  • +95 kg: Michał Bławdziewicz (Palestra Warszawa) vs Paweł Koper (Garda – Wasilewski Fight Team)
  • -75 kg boks: Łukasz Pławecki (HALNY Nowy Sącz) vs Valentyn Zbrozhek (Ukraina)
  • -85 kg: Radosław Paczuski (Uniq Warszawa) vs Ricardas Kulis (Sparta Gym)
  • -75 kg: Emil Chorążewicz (Knockout Gym) vs Maciej Karpiński (KO Gym Wrocław)
  • -81 kg: Jacek Gać (Uniq Warszawa) vs Marek Milewski (Academia Gorila Olsztyn)
  • -70 kg: Arek Job (HALNY Nowy Sącz) vs Maciej Błażewicz (Palestra Warszawa)

Karta Wstępna:

  • pro-am: Paweł Kozak (Knockout Gym) vs Marcelian Kucharski (HALNY Nowy Sącz)
  • TBA vs TBA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here