Rajewski, Nalepka i człowiek, który nokautował Tajów. Kolejne nazwiska na KoK w Warszawie

0
1475

Poznaliśmy niedawno pierwsze dwa zestawienia na warszawską galę King of Kings 21 maja. Teraz organizatorzy podali kolejne nazwiska. Nie brakuje dawno niewidzianych nazwisk, pomieszanych ze stałymi bywalcami ostatnich eventów KoK i tych zupełnie nowych. Wystąpi dwójka uczestników pamiętających wydarzenie litewskiego promotora z 2014 roku z Płocka.

ROZPISKA I INFORMACJE O TRANSMISJI GALI

Jako pierwsze zostały ogłoszone dwa główne starcia wieczoru. W main evencie Michał Turyński podejmie Reinisa Porozovsa o pas wagi ciężkiej, a w co-main Kamil Ruta zmierzy się z Jurijsem Orlovsem.

Na oponenta czeka Robert Rajewski jr. 7 lat temu w Płocku wystąpił w turnieju do 71 kg, gdzie w półfinale przegrał z późniejszym triumfatorem i pretendentem do tytułu Glory Christianem Bayą. Ma również w dorobku trzy kickbokserskie występy na FEN, w tym wygraną nad znanym z HFO Michałem Gęsiarzem, a także start w Kazaniu na Tatneft Cup. To również wielokrotny amatorski mistrz Polski w kickboxingu i międzynarodowy mistrz Polski w wushu sanda. Jako nastolatek walczył dla pionierskiej polskiej organizacji Angels of Fire. Ma również 5 zawodowych pojedynków MMA.

Innym zawodnikiem, który nie wie jeszcze z kim się zmierzy, jest Dmitrij Warec. To niewątpliwie najbardziej utytułowany fajter w całej rozpisce. Białorusin to prawdziwy weteran muay thai i kickboxingu – zwycięzca turniejów Topking World Series i W5. W Tajlandii znokautował m.in. posiadacza tytułów WBC MT i WMC Kema i mistrza Channel 7 Rungravee. Bił się również z takimi gwiazdami jak Yodwicha, Jimmy Vienot oraz Pakorn. Na zasadach K-1 pokonywał m.in. znanego z DSF Jurija Żukowskiego oraz Sierhija Kuliabę. Warec ma na koncie też dwie walki z Tomaszem Makowskim (wygrana i NC), starcie o pas ISKA i mistrzostwo Europy IFMA.

W Warszawie zobaczymy też Barbarę Nalepkę. Reprezentująca klub Fighter Wrocław zawodniczka sięgnęła niedawno po półzawodowe mistrzostwo Polski w Nowej Soli pokonując Gabrielę Kuzawińską. W ostatniej walce na FEN 30 w październiku 2020 wygrała bardzo pewnie z Hanną Gujwan. Ma też na koncie zwycięstwo na gali DSF 18 z Klaudią Suszczyńską. Jej dorobek to także 8 profesjonalnych występów w MMA, ale od 2018 roku wróciła do regularnych startów w formule K-1.

Kacper Glinicki, który wraca po pokonaniu Marcina Kroka na HFO: Solpark we wrześniu 2020, miał zmierzyć się z utalentowanym mistrzem WAK1-F, 18-letnim Aleksandrem Cerkesovem. Według naszych informacji reprezentant Legia Fight Club najprawdopodobniej nie powalczy z Łotyszem, który w tym czasie ma egzaminy na koniec szkoły. Organizatorzy szukają więc przeciwnika.

Ostatnim bez rywala jest Tomasz Zamysłowski. Fajter z Garudy nie walczył od 2019 roku i pierwszego eventu King of Kings w Finlandii. W Helsinkach przegrał decyzją z Alim Taimourim. W 2019 roku bił się też w FEN. Na gali numer 23 znokautował Łukasza Kaletę.

Do akcji szybko wróci Oleg Mosznin. Po remisie na KoK Classic 6 z Vytasem Karosasem tym razem były mistrz Białorusi w K-1 rules zmierzy się z bliższym swojej kategorii zawodnikiem. Krzysztof Olszewski był uczestnikiem gali KoK w Płocku w 2014 roku, gdzie wygrał z Mateuszem Rajewskim. Zawodnik klubu Sparta Warszawa to także wielokrotny medalista MP, który bił się na W5 oraz… w formule full contact, w której jest nadal aktywny. Olszewski zazwyczaj rywalizuje w limitach 60-63,5 kg.

Po dyskusyjnej porażce z Eveliną Puidaite Ilona Wojda ma przed sobą kolejne zadanie. Podopieczna trenera Dmitrija Kartela podejmie w limicie do 57 kg Viktorię Docekalovą. Medalistka GP WAKO w Pradze z 2019 roku mierzyła się m.in. z Ewą Pietrzykowską. Słowaczka w swoim debiucie dla KoK w Liptovskym Mikulasu wygrała w listopadzie 2019 z Michaelą Kacerovą. Na co dzień trenuje u trenera Petera Navratila w NVR Gym.

Władimir Hynżu idzie za ciosem i po raz drugi zawodowo wystąpi w kickboxingu. Po wygraniu z Kestutisem Kavaliauskasem na KoK Classic 6 Ukrainiec tym razem podejmie Jozefa Huraka. Słowak to kolejny podopieczny Petera Navratila, który w listopadzie 2019 w KoK pokonał po rundzie dodatkowej Filipa Rządka. Wcześniej rywalizował głównie w zawodach WAKO, chociaż w kwietniu 2018 w Radomsku przegrał z Łukaszem Sadawą na ograniczonych zasadach MT.

Daniel Szott po kwietniowej porażce z Dovydasem Rimkusem tym razem zmierzy się Danilą Matiukovem, który w lutym na KoK Classic 5 został znokautowany po lowkickach przez Aurimasa Krukauskasa. W ostatnich walkach obrał dziwaczną taktykę uciekania do swojego narożnika i przebywania tam przez całą walkę. Fajter z Kłajpedy rywalizuje również w MMA.

Armin Riedl będzie chciał przełamać serię dwóch porażek z rzędu. Podopieczny Daniela Knocha z hamburskiego Ares/Atrium skrzyżuje rękawice z podopiecznym Igora Kołacina Vladislavem Shatunskyim.

W pojedynku otwarcia na zasadach wushu sanda Hubert Dylewski wróci do akcji po wrześniowym evencie KoK Classic 3, gdzie wygrał z Aurimasem Kruauskasem. Po drugiej stronie ringu stanie Alan Beroud.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here