REBELS „ultimate kickboxing”, czyli jak połączyć muay thai, lethwei i MMA

0
1765

Przy postępującym trendzie stójkowych walk w małych rękawicach, japońscy promotorzy pozostawali dosyć konserwatywni. Do czasu. Jako pierwsza naprzeciwko wyszła organizacja REBELS, która w myśl zasady „albo grubo, albo wcale” przygotowuje specjalne zasady zwane „ultimate kickboxing”.

REBELS specjalizuje się w pojedynkach na zasadach muay thai. W przeszłości Japończycy współpracowali m.in. z Kunlun Fight, KNOCK OUT, It’s Showtime, czy Pancrase. Tym razem idą o krok dalej. Pod tym kryją się walki w czterouncjowych rękawicach do MMA. Jedna, pięciominutowa runda + trzyminutowa runda dodatkowa. Wygrać można tylko przed czasem.

Dozwolone techniki w stójce obejmują pełen zakres z MT (z możliwymi uderzeniami głową, jeżeli obie strony wyrażą zgodę, podobnie jak reszta technik), ale… dozwolone będzie jedno dowolne uderzenie lub kopnięcie w parterze! Pod tym można rozumieć kolano, soccerkick, stompa, albo zwykłe ground and pound, ale tylko jeżeli nastąpi od razu po trafieniu przeciwnika do parteru. Jeżeli ktoś nie chce bić się w rękawicach do MMA, będzie mógł zamiast tego wybrać rękawice bokserskie o rozmiarze 6OZ. Ciekawy jest system nagradzania. W przypadku remisu pieniądze zostają zamrożone i przechodzą na kolejną walkę.

Słabo?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here