Ostatnia w 2021 roku gala ONE Championship z walkami uderzanymi. Podczas ONE: Winter Warriors mieliśmy dwie takie walki, z czego jedna w main evencie. Regian Eersel pokonał Islama Murtazajewa po pięciu rundach w pojedynku o tytuł w kickboxingu do 170 funtów.
ZAPIS GALI (WERSJA INTERNATIONAL)
ZAPIS GALI (TVP SPORT)
Rosjanin początkowo świetnie utrzymywał dystans, punktując Holendra i wykorzystując przestrzeń klatki. Eersel natomiast nie miał większego pomysłu niż próba ustawienia sobie rywala pod atak prawą ręką. Od trzeciej rundy jednak urzędujący mistrz zaczął dochodzić do głosu, a im dłużej trwał ten pojedynek, tym bardziej widoczna była jego przewaga. Ostatecznie sędziowie nie byli jednogłośni, ale trenujący w Hadze fajter nie stracił mistrzostwa.
W drugim pojedynku rękawice skrzyżowali Hiroki Akimoto i Qiu Jianliang. Japończyk po zmianie kategorii na wyższą jest niepokonany w ONE, a dwie wygrane nad Chenglong Zhangiem dały mu miejsce w czołówce kategorii do 145 funtów. Chińczyk to mistrz Glory of Heroes i ISKA, który ma wiele mocnych nazwisk na rozkładzie. Tym razem jednak pojedynek nie potoczył się po jego myśli. Akimoto używał głównie nóg, cały czas jednak naciskając rywala. Z kolei Qiu był zbyt pasywny i nie mógł się dobrać do skóry rywalowi. Efekt – jednogłośna wygrana japońskiego karateki i koniec passy 18 wygranych z rzędu Chińczyka, który wracał po dwuletniej przerwie spowodowanej kontuzją.
Wyniki walk uderzanych na ONE: Winter Warriors (3 grudnia 2021, Singapore Indoor Stadium, Singapur):
170 lbs: Regian Eersel pok. Islam Murtazaev przez niejednogłośną decyzję – o pas KB
145 lbs: Hiroki Akimoto pok. Qiu Jianliang przez jednogłośną decyzję
pozostałe:
115 lbs: Stamp Fairtex pok. Ritu Phogat przez poddanie 2R (dźwignia na łokieć) – finał GP
170 lbs: Saygid Guseyn Arslanaliev pok. Timofey Nastyukhin przez KO 3R
265 lbs: Marcus „Buchecha” Almeida pok. Kang Ji Won przez oddanie 1R (RNC)
135 lbs: Yuya Wakamatsu po. Hu Yong przez jednogłośną decyzję