Remis Mateusza Rajewskiego na KoK Classic 5 (WIDEO) (WYNIKI)

0
1208

W niedzielny wieczór w Olicie odbyła się pierwsza oficjalna gala King of Kings. Na KoK Classic 5 zobaczyliśmy aż 15 pojedynków w trzech różnych formułach. W main evencie wracający po czternastu miesiącach przerwy Mateusz Rajewski zremisował z Mindaugasem Narauskasem. Na Litwie wystąpiła również liczna reprezentacja zawodników z warszawskiej Garudy.

SKRÓTY ZE WSZYSTKICH WALK

Rajewski, walczący w limicie do 71 kg po raz pierwszy w karierze, miał bardzo duży problem z mocno nacierającym Litwinem. Były zawodnik DSF przyjął kilka mocnych ciosów i kopnięć i niewiele wystarczyło, żeby doszło do liczenia. Udało się jednak przetrwać kryzys i doczekać końca rundy. W drugiej odsłonie zaczęło się stopniowe przejmowanie kontroli przez Rajewskiego. Trzecia to już popis Polaka, który świetnie czuł dystans i wiedział na ile może pozwolić sobie z większym rywalem. Na koniec sędziowie orzekli remis, który wydaje się sprawiedliwy. Na tej gali część pojedynków odbyła się na dystansie 3×3 minuty, oraz z 10-uncjowymi rękawicami, co na wydarzeniach z cykl KoK Classic nie należało do częstych praktyk.

Pierwszą porażkę w KoK zanotował Oleg Mosznin. Białorusin stoczył kolejną walkę w wyższej kategorii wagowej i za rywala miał tymczasowego mistrza do 65 kg Matasa Pultarazinskasa. Pierwsza runda została rozregrana wzorcowo przez podopiecznego Dmitrija Kartela. Doszło do tego, że po kolanie na korpus w narożniku Litwin padł na deski i sensacja wisiała w powietrzu. Niestety w drugim starciu zawodnik z Warszawy poczuł się chyba zbyt pewny siebie i w kontrze na prawego sierpa został trafiony kolanem i znokautowany.

Warte odnotowania było starcie bokserskie między Dovydasem Rimkusem a kulturystą Remigijusem Virsilą. Konflikt zainicjowany na Instagramie na swoją korzyść rozstrzygnął „Rimkenzo” który w ciągu dwóch rund trzykrotnie posłał na deski rywala, w tym ostatecznie w drugiej ciosem na tułów.

W pojedynku MMA na pełnych zasadach Bushido (4-uncjowe rękawice, 3×5 min) Wołodymyr Hynżu przegrał z Vitoldasem Jagelą. Im dłużej walka trwała, tym więcej czasu Litwin spędzał z trenującym w Garudzie i WCA Ukraińcem przy linach. Przy tym Jagelo pracował nad obaleniem, ale był bardzo nieskuteczny. W pierwszej odsłonie nie brakło też wymian w stójce. Ostatecznie jednak sędziowie docenili najwyraźniej „ring control” ze strony Litwina i jemu przyznali decyzję.

Łukasz Łęczycki podjął jednego z ciekawszych Litwinów młodego pokolenia Lukasa Baneviciusa. Mniejszy „Kurak” starał się dyktować tempo pojedynku, zajmując środek pola walki. Na pewnym etapie pojedynek ograniczył się do wchodzenia w klincz ze strony reprezentanta gospodarzy. Ostatecznie po trzech dwuminutowych rundach skończyło się na remisie.

Jako pierwszy na ring z Polaków wyszedł Daniel Szott, który w walce 3×3 min pokonał Armina Riedla. „DJ Troll” bardzo szybko ustawił sobie przeciwnika przez middlekick pod prawy łokieć. Potem rozbił mu nos świetnymi podbródkowymi, niejednokrotnie spychając go do głębokiej defensywy. Potem zabrakło nieco ataków na tułów, które pozwoliłyby być może skończyć robotę przed czasem. Ostatecznie jednak w dość pewnym stylu Szott według sędziów wygrał wszystkie trzy odsłony 10:9, odnosząc pierwsze zwycięstwo w King of Kings.

Wyniki gali KoK Classic 5 (28 lutego, Alytus Arena, Olita):

CZĘŚĆ 2
71 kg (3×3 min): Mindaugas Narauskas zremisował z Mateusz Rajewski (30:29, 29:30, 30:30)
93 kg (3×2 min): Naglis Kanisauskas zremisował z Paulius Mitkus (30:29, 29:30, 30:30)
65 kg (3×3 min): Matas Pultarazinskas pok. Oleg Mosznin przez KO 2R (kolano)
85 kg (3×2 min): Juris Zundovskis pok. Ovidijus Jurginas przez niejednogłośną decyzję (30:29 x2, 29:29) – boks
open (2×2 min): Dovydas Rimkus pok. Remigijus Virsila przez KO 2R (cios na tułów) – boks
77 kg (3×5 min): Vitoldas Jagelo pok. Wołodymyr Hynżu przez większościową decyzję (30:29 x2, 29:29) – MMA
85 kg (3×2 min): Erikas Golubovskis pok. Kestutis Kavaliauskas przez decyzję (30:26 x2, 29:28)

CZĘŚĆ 1
73 kg (3×2 min): Łukasz Łęczycki zremisował z Lukas Banevicius (30:29, 29:30, 30:30)
70 kg (3×2 min): Samuelis Sorochovas pok. Arnestas Naujokas przez decyzję (29:28 x3)
75 kg (3×2 min): Aurimas Krukauskas pok. Danila Matiukov przez KO 2R (lowkick)
70 kg (3×3 min): Daniel Szott pok. Armin Riedl przez decyzję (30:27 x3)
77 kg (2×4 min): Mantas Kondratavicius pok. Rytis Kveselys przez poddanie 2R (americana) – ZST MMA
86 kg (3×2 min): Deividas Deividavicius pok. Tadas Povilanskas przez decyzję (30:29, 30:26, 29:28)
65 kg (3×2 min): Danas Antanavicius pok. Benas Sorochovas przez decyzję (30:27, 30:28, 29:28)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here