Rewanż! Alex Pereira będzie bronić pasa na Glory 78. Karta skompletowana

0
1579

Glory sfinalizowało rozpiskę swojej najbliższej gali, która odbędzie się 17 lipca w Rotterdamie. Jednym z ostatnich ogłoszonych pojedynków będzie rewanżowe starcie między Alexandre Pereirą a Artiomem Wachitowem. Stawką pas kategorii do 95 kg.

Pierwsza walka miała miejsce w grudniu. Wówczas po bardzo wyrównanym pojedynku sędziowie opowiedzieli się za wygraną Brazylijczka. Decyzja wywołała wiele dyskusji.

Co ciekawe, organizatorzy ogłosili też rewanżowy pojedynek do 85 kg, w którym zmierzą się Donovan Wisse i Yousri Belgaroui. Obaj spotkali się w ringu w maju 2019 na Glory 65. Wówczas triumfował jednogłośną decyzją Surinamczyk. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że panowie walczyć będą o pas mistrzowski. Alex Pereira zwakował główne trofeum i na gali numer 78 poznamy nowego mistrza.

O pas odpuszczonej trochę przez Glory kategorii do 70 kg zmierzą się ze sobą natomiast Tyjani Beztati i Elvis Gashi, a więc odpowiednio numer 2 i numer 3 w rankingu. Marokańczyk dwukrotnie rywalizował o tytuł, ale najpierw musiał uznać wyższość Sittichaia, a następnie Marata Grigoriana. Gashi z kolei był efektem umowy telewizyjnej z ESPN i ekspansji na północnoamerykański rynek. Urodzony w Kosowie Amerykanin rywalizował głównie ze swoimi rodakami, chociaż w debiucie w 2017 roku znokautował Josha Jaunceya. W pojedynku o pas nie dał jednak rady wspomnianemu Grigorianowi.

W akcji zobaczymy jeszcze więcej zawodników wagi ciężkiej. Levi Rigters po udziale w dwóch turniejach w grudniu i styczniu tym razem podejmie Tomasa Moznego. Słowak wraca do organizacji po półtora roku nieobecności. W ostatnim występie przegrał on z Antonio Plazibatem.Powrót po czterech latach zanotuje Raul Catinas. Trenujący w ARJ Trainingen w Hadze Rumun jest prawdziwym weteranem. Walczył w K-1 z takimi przeciwnikami jak Mighty Mo, Ben Edwards, czy Carter Williams. W Superkombat bił się natomiast z Danielem Samem i Jairzinho Rozenstruikiem. Na Glory 78 skrzyżuje rękawice z Nordine Mahieddinem. Francuz w grudniu doszedł do finału turnieju, gdzie przegrał z Levim Rigtersem, pokonując w półfinale Antonio Plazibata.

Na tej samej gali wystąpi Arkadiusz Wrzosek, który stanie przed największym wyzwaniem w swojej karierze. Jego rywalem będzie legendarny Badr Hari.

INFORMACJE I ROZPISKA GALI GLORY 78

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here