Rewanż bez faworyta czyli Robert Krasoń o walce Radoń vs Białas II

0
1362

Wielki rewanż o pas dywizji lekkiej coraz bliżej. Podczas HFO 12 w Ostrołęce broniący tytułu mistrzowskiego Patryk Radoń (8-1, 1 KO) ponownie spotka się z Mateuszem Białasem (11-4, 3 KO). Panowie ciężko trenują mając trzy miesiące przygotowań, a trenerzy i zawodnicy próbują typować przebieg majowego starcia. Tym razem swoimi przemyśleniami podzielił się mający na koncie dwa zwycięstwa w organizacji, Robert Krasoń.

Znam obu zawodników, z każdym z nich trenowałem. Mogę ręczyć, że obaj są bardzo dobrymi zawodnikami i na pewno jest to duet, który zapracował sobie na walkę o pas. Obaj walczyli w finale turnieju i ten fakt miał to wpływ na ich dyspozycję. Mateusz zrobił wcześniej cztery rundy z Deividasem Michnieviciusem, a Patryk miał trzy rundy w rewanżu z Rafałem Kosiarskim. Obaj mieli naprawdę ciężkie przeprawy. Pamiętam Deividasa z jednej z gal Wirtuoz, na której walczyliśmy razem i już wtedy pokazał się fenomenalnie. Wydaje mi się, że Patryk wyszedł bardziej świeży do finału. Teoretycznie miał mniej czasu, bo walczył w drugim półfinale, ale pojedynkował się o rundę mniej. Na pewno Mateusz był bardziej zmęczony. Wydaje mi się, że kluczową rolę odegra siła w nadchodzącej walce. W finale turnieju przewagę w tym elemencie miał Patryk. Białas wyjdzie do walki świeży, na pewno zaskoczy wydolnością, która jest u niego na bardzo wysokim poziomie, ale czy siłowo będzie równo? Okaże się w Ostrołęce. Myślę, że siła będzie po stronie Radonia, a wydolność po stronie Białasa. Obaj są doskonale wyszkoleni technicznie, więc dużą rolę odegra taktyka. – skwitował Krasoń.

Zawodowy mistrz Europy w formule full-contact stawia, że pojedynek będzie bardzo taktyczny. Zawodnicy wraz z trenerami mają ponad trzy miesiące na przygotowania, więc ich pierwszy pojedynek zostanie odtworzony po kilkaset razy przez każdego trenera. Jednocześnie rewanż jest wielką niewiadomą dla reprezentanta Tom Center:

– Wiem, że trener Mateusza, Bartek Batra ciężko pracuje nad odpowiednią taktyką na Patryka i mogą mieć jakiegoś asa w rękawie. Jedno jest pewne, będzie to bardzo mocny pojedynek, w którym przez pełne 5 rund będzie wysoka intensywność. Nie sądzę, że pojedynek zakończy się przed czasem. Dobrze znam obu zawodników i nie chciałbym typować wyniku. Obaj bardzo ciężko harują na ten pas. Póki co dzierży go Patryk. Może, gdybym był nieco dalej od tego wszystkiego, to łatwiej byłoby mi wytypować faworyta. Stawiam, że jednak wszystko będzie zależeć od przygotowań jednego i drugiego. Panowie mają ponad trzy miesiące na przygotowania, a to zwiastuje perfekcję taktyczną, techniczną, wydolnościową i siłową. Będą decydować detale, które jeden i drugi na pewno skrzętnie skrywają. Dla mnie ta walka to typowe 50/50. – zakończył Krasoń.

Gala HFO 12: Ostrołęka jest zaplanowana na 7 maja w hali im. Arkadiusza Gołasia przy ulicy Traugutta 1 w Ostrołęce. Bilety dostępne w serwisie ebilet.pl. Transmisję z wydarzenia przeprowadzi telewizja TVP Sport.

Pojedynek o pas mistrza dywizji lekkiej:
70 kg: Patryk Radoń (ŁKS Boks Łódź) vs Mateusz Białas (KO Gym Wrocław)

Turniej o pas mistrza dywizji średniej:
85 kg: Karol Łasiewicki (Ostrołęka Fight Academy) vs TBA
85 kg: Przemysław Walków (Fighter Wrocław) vs Tomasz Konieczny (CAF Rzeszów)

Karta główna:
77 kg: Emil Chorążewicz (Knockout Bielany) vs TBA
70 kg : Aleksy Zienkiewicz (Ostrołęka Fight Academy) vs Maciej Tercjak (Hunter Kickboxing Łomża)
65 kg: Marcin Majewski (Academia Gorila Ostrów Mazowiecka) vs Michał Firut (Fight Point Biała Podlaska)

HFO: Super Fights:
95 kg: Mariusz Piersa (Ostrołęka Fight Academy) vs TBA
77 kg: Rafał Modzel (Ostrołęka Fight Academy) vs Bartłomiej Horbowiec (Fight Point Biała Podlaska)
77 kg: Piotr Trześniewski (Kuźnia Mistrzów Wyszków) vs Marek Milewski (Jinchuuriki Gym Olsztyn)
65 kg: Wiktor Dmochowski (Ostrołęka Fight Academy) vs Przemysław Szczuczyński (Academia Gorila Ostrów Mazowiecka)
+95 kg: Daniel Racki (Kuźnia Mistrzów Łochów) vs TBA
85 kg: Michał Kempisty (Kuźnia Mistrzów Wyszków) vs Marcin Kowalczyk (Kick-Boxing Poprava)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here