RISE El Dorado 2021, czyli duże plany na nowy rok

0
1609

RISE na specjalnej konferencji ogłosiło pierwszą dużą galę w 2021 roku zatytułowaną RISE El Dorado 2021 w Yokohamie. Zapowiedziano m.in. dwa turnieje, a także pojedynek Tenshina Nasukawy z Shiro Matsumoto.

Obaj zawodnicy spotkali się w 2019 roku w finale GP RISE World Series do 58 kg, gdzie Tenshin bez większego problemu wypunktował mistrza ISKA. Jesienią 2020 Matsumoto zwyciężył w czteroosobowej drabince do 55 kg, czym zapewnił sobie prawo rewanżu. Wydawało się, że starcie odbędzie się na gali MEGA 2021, która ma mieć miejsce tego samego dnia w Tokyo Dome. Okazało się jednak, że RISE prawdopodobnie nie będzie miało udziału w tym wydarzeniu.

Zapowiedziano również trzy turnieje: w kategoriach do 53 kg, 63 kg i 70 kg. W limicie -63 kg miało odbyć się duże GP w 2020 roku, ale z powodu pandemii miała miejsce krótka, czteroosobowa drabinka podczas jesiennej serii RISE Dead or Alive. W 2021 zobaczymy większą, ośmioosobową rywalizację. Poza gronem znakomitych Japończyków jak Taiju Shiratori, czy Kento Haraguchi, potwierdzeni zostali też mistrzowie Lumpinee: Prajanchai i Nuenglanlek, trenujący w Japonii Mongoł Altandulguun Boldbataar, czy mistrz RISE Chan Hyung Lee. Drabinka ma mieć miejsce na galach z serii RISE WS od czerwca. Wzorem 2020 zobaczymy też mniejsze turnieje, do 70 (gdzie można spodziewać się m.in. Beynoaha) i 53 kg. Ma być również więcej walk kobiet na dużych wydarzeniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here