RISE, Glory i Shoot Boxing połączą siły w święta

0
511

Święta Bożego Narodzenia to zazwyczaj czas, kiedy organizacje mają zupełnie wolne i nie ma zazwyczaj gal. Nie w Japonii. Tak się składa, że pierwszy dzień świąt wypada w niedzielę, kiedy odbędzie się łączony event RISE, Glory i Shoot Boxingu.

Gala składać się będzie z trzech części. Na Glory RIVALS 4 (która transmitowana będzie w Viaplay). Zobaczymy byłego mistrza RISE, jedno z najważniejszych nazwisk japońskiej organizacji Kento Haraguchiego. Japończyk w dwóch ostatnich walkach toczył ciężkie boje z Petchpanomrungiem, w tym ostatni występ na dystansie sześciu rund. Jego rywalem będzie Zakaria Zouggary. Marokańczyk walczył w Glory m.in. z Asą Ten Powem, Abdallahem Ezbirim, czy Aleksiejem Ulianowem. To też triumfator S-Cup 2016 czyli Grand Prix organizowanego przez Shoot Boxing.

UPDATE: Zakaria Zouggary odniósł kontuzję i w konfrontacji z Kento Haraguchim zastąpi go były mistrz Glory do 65 kg, trenujący w Mike’s Gym Serhij Adamczuk. Ukrainiec wróci do akcji po ponad roku. W ostatnim występie uległ decyzją na Glory Collision 3 Aleksiejowi Ulianowowi.

Niespodziewanie do części RIVALS doszła jeszcze jedna walka, w dodatku bardzo interesująca. Mistrz Shoot Boxingu i obecnie największa gwiazda organizacji Cesara Takeshiego Kaito Ono jest niepokonany od prawie trzech lat! Japończyk w tym roku wygrywał m.in. na THE MATCH z Masaakim Noirim, czy też słoweńskim weteranme Samo Petje. W grudniu poprzeczka będzie jednak zawieszona bardzo wysoko, bo po drugiej stronie ringu stanie Stojan Koprywlenski. Bułgar na październikowym Glory Collision 4 stanął do walki o mistrzostwo do 70 kg z Tyjanim Beztatim. Wcześniej pokonywał m.in. Guerrica Billet czy Maxima Raileana.

Mistrz do 65 kg Glory i RISE WS Petchpanomrung zmierzy się z posiadaczem regularnego pasa RISE, Kosei Yamadą. Taj zdobył w sierpniu mistrzostwo RISE World Series, a w październiku obronił tytuł Glory na Collision 4 z Abrahamem Vidalesem. Yamada natomiast wraca po zwycięstwie przez KO na Janie Kaffie na sierpniowym World Series w Osace. Dla niego będzie to pożegnalny pojedynek, bowiem ma on zamiar skończyć karierę. Stawką nie będzie żaden z tytułów.

Po wielkim zwycięstwie nad YA-MAN-em w październiku, do akcji wraca Taiju Shiratori. Zawodnik Teppen Gym podejmie Abdellaha Ezbiriego. Francuz pojawi się w ringu po raz pierwszy od października 2019, kiedy to znokautował go Zakaria Zouggary.

Mistrz Shoot Boxingu Hiroki Kasahara podejmie będącego wyraźnie na fali Chadda Collinsa. Australijczyk nokautował Ryotę Nakano i Naokiego Tanakę na dwóch ostatnich eventach RISE WS. Collins, mistrz WMC jeszcze w listopadzie wejdzie na ring, aby spróbować zdobyć pas WBC MT.

Kartę otworzy pojedynek pań, w którym mistrzyni RISE do 52 kg, Manazo Kobayashi, podejmie znaną z Enfusion Tessę de Kom.

W części RISE najciekawiej zapowiada się kontrontacja Masahiko Suzukiego z Shiro Matsumoto. Suzuki nie przegrał od czasu starcia z Tenshinem Nasukawą we wrześniu zeszłego roku. W pięciu wygranych pojedynkach m.in. obronił swój pas RISE do 55 kg, a teraz będzie miał okazję zrewanżować się Shiro Matsumoto. Obaj panowie spotkali się w finale turnieju Dead or Alive w 2020 roku i wówczas wygrał Shiro, który przełamał pięcioletnią serię Suzukiego bez porażki.

Materiałem na hit jest konfrontacja Yuyi z Takuyą „T-98”. Yuya to zawodnik znany ze świetnych, pełnych akcji pojedynków, który po zeszłorocznym fenomenalnym pojedynku z Noah Beyem odniósł trzy przekonujące wygrane, w tym 2 przed czasem. Takuya Imamura to z kolei były mistrz stadionu Rajadamnern. Japończyk na sierpniowej gali RISE WS w Osace zanotował w konfrontacji z Ryotaro niesamowity powrót. Pierwszą rundę „T-98” przegrał po dwóch knockdownach 7:10, ale był w stanie odrobić straty, drugą rundę wygrywając 10:9, a następnie w trzeciej spowodował liczenie i wygrał 10:8. W rundzie dodatkowej natomiast znokautował przeciwnika w 8 sekund!

W akcji również finalista zeszłorocznego turnieju Shooto Cage Kick Shoa Arii, czy brat Tenshina Nasukawy – Ryujin.

W części Shoot Boxingu mistrz Seiki Ueyama zmierzy się z mistrzem Battle of Muaythai Kokim Osakim, zobaczymy również mającego aspiracje do Glory Kentę Nanbarę, drugiego z braci Kasahara – Naokiego czy znanego z RIZIN Shuto Sato.

Stawkę uzupełnia trzeci z braci Kasahara, Yuki, który zmierzy się ze znanym z RIZIN Yusaku Ishizukim.

Walki RISE i SB na żywo za darmo na Abema.tv, Glory RIVALS 4 w Viaplay.

ROZPISKA I INFORMACJE O GALI

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here