Rodtang vs Demetrious Johnson na hybrydowych zasadach podczas ONE X

0
1314

Stało się! Jedna z największych gwiazd Muay Thai na świecie, Rodtang Jitmuangnon spotka się z uznawanym przez lata za najlepszego zawodnika MMA bez podziału na kategorie wagowe, Demetriousem Johnsonem. Szef ONE Championship, Chatri Sityodtong w programie MMA Hour poinformował, ze do ich walki na hybrydowych zasadach dojdzie 5 grudnia na gali ONE X w Singapurze.

W ostatnich rozmowach z mediami były mistrz UFC w wadze muszej wspominał o możliwości rywalizacji na zasadach Muay Thai. Amerykanin, który wygrał w ONE Grand Prix w wadze muszej, po porażce z Adriano Moraesem postanowił poszukać nowych wyzwań. Ochoczo wspominał o rywalizacji z Rodtangiem, bowiem ten drugi wspominał również o walkach w MMA. Jak widać, wszystkich pogodził Chatri podpisując z nimi kontrakt na pojedynek na zasadach hybrydowych. Na czym one będą polegać?

Pojedynek odbędzie się na dystansie czterech rund. Pierwsza i trzecia odbędą się na zasadach Muay Thai, natomiast druga i czwarta będą rundami MMA. Wszystkie rundy będą trwały trzy minuty, a zawodnicy będą używać w nich rękawic do MMA.

Rodtang ma zaplanowaną walkę na gali ONE: First Strike. Taj ma stanąć do kolejnej obrony pasa mistrza ONE Super Series w wadze muszej na zasadach Muay Thai. Przeciwnikiem zawodnika Jitmuangnon Gym będzie reprezentant Hiszpanii, Daniel Puertas. Zawodnik z półwyspu iberyjskiego jest byłym mistrzem świata ISKA, W5, a także organizacji Wu Lin Feng i Enfusion. Ponadto Puertas walczył o pas mistrzowski francuskiej organizacji Nuites des Champions. W ostatnich latach rywalizowal w kategorii do 67 kg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here