Runda i powrót roku na ONE 156?! Eersel obronił pas (WYNIKI) (WIDEO)

0
1147

Gala ONE Championship 156: Eersel vs. Sadikovic przyniosła tym razem 5 pojedynków w formułach uderzanych w tym dwa o pasy. Show skradła jednak niesamowita konfrontacja w muay thai między Liamem Harrisonem a Muangthaiem.

ZAPIS GALI (WIDEO)

Początkowo wydawało się, że wracający po dwóch latach nieobecności Muanghtai szybko załatwi sprawę, ponieważ dwukrotnie spowodował liczenie Anglika. Kolega klubowy Mateusza Duczmala był w stanie jednak zanotować efektowny powrót i posłać Taja na deski… trzykrotnie! Do końca pierwszej odsłony! Mocny kandydat do wyróżnienia we wszelkich podsumowaniach roku!

W walce wieczoru Regian Eersel po raz kolejny obronił pas do 170 funtów, pokonując Ariana Sadikovicia. Przyznać jednak trzeba, że Niemiec sprawił trochę problemów mistrzowi, bowiem posłał go nawet na deski jednym z kolan w drugiej rundzie. Poza tym jednak reprezentant Surinamu dość dobrze poradził sobie, kontrolując przebieg wydarzeń w klatce.

Kolejny świetny występ zanotowała Smilla Sundell. 17-letnia Szwedka po pięciu rundach została nową mistrzynią ONE w MT do 125 funtów, pokonując Jackielou Buntan. Amerykanka miała świetną jedynie pierwszą rundę, kiedy imponowała dynamiką i szybkością wyprowadzanych kombinacji. Im jednak dłużej trwał pojedynek, tym większą przewagę zyskiwała rywalka, która stała się najmłodszą posiadaczką tytułu w historii całej organizacji. Wcześniej rekord należał do Angeli Lee, która sięgała po mistrzostwo w wieku 19 lat.

Kolejny raz dominującą postawę pokazała Anissa Meksen. Była mistrzyni Glory zawalczyła tym razem w MT, gdzie pokonała jednogłośnie Marie Ruumet. Francuzka nie dała najmniejszych szans młodej Estonce, doprowadzając do liczenia dwukrotnie podczas 9-minutowej konfrontacji. Meksen utrzymywała cały czas presję, uderzała seriami i była przede wszystkim skuteczna.

W pojedynku kickbokserskim do 225 funtów Andrei Stoica powrócił udanie do organizacji, wygrywając niejednogłośnie z greckim weteranem Giannisem Stoforidisem. Były mistrz Superkombat posłał nawet rywala na deski w drugiej rundzie, tym bardziej dziwi, że jeden z oceniających przyznał walkę dla Stoforidisa.

Wyniki walk uderzanych na gali ONE Championship 156: Eersel vs. Sadikovic (22 kwietnia 2022, Singapore Indoor Stadium, Singapur):
170 lbs: Regian Eersel pok. Arian Sadikovic przez jednogłośną decyzję – o pas KB
125 lbs: Smilla Sundell pok. Jackielou Buntan przez jednogłośną decyzję – o pas MT
145 lbs: Liam Harrison pok. Muangthai PKSaenchaimuaythaigym przez TKO 1R (3 knockdowny w rundzie) – MT
225 lbs: Andrei Stoica pok. Giannis Stoforidis przez niejednogłośną decyzję – KB
115 lbs: Anissa Meksen pok. Marie Ruumet przez jednogłośną decyzję – MT
pozostałe:
128 lbs: Jarred Brooks pok. Bokang Masunyane przez techniczne poddanie 1R (duszenie zza pleców)
145 lbs: Min Jong Song pok. Chen Rui przez techniczne poddanie 2R (duszenie zza pleców)
125 lbs: Danial Williams pok. Namiki Kawahara przez jednogłośną decyzję
125 lbs: Gustavo Balart pok. Yosuke Saruta przez jednogłośną decyzję
135 lbs: Windson Ramos pok. Woo Sung Hoon przez jednogłośną decyzję
125 lbs: Dayane Souza pok. Ayaka Miura przez TKO 2R (kontuzja)
170 lbs: Abraao Amorim pok. Dae Sung Park przez TKO 2R (kolano i ciosy)
185 lbs: Tae Ho Jin pok. Agilan Thani przez poddanie 1R (kimura)
144 lbs: Mikey Musumeci pok. Masakazu Imanari przez poddanie 1R (duszenie zza pleców) – grappling
155 lbs: Keanu Subba pok. James Yang przez jednogłośną decyzję

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here