Saenchai wraca za tydzień! Da szansę rewanżu na terenie rywala

0
1960

Legenda i jeden z najlepszych zawodników Muay Thai bez podziału na kategorie wagowe, Saenchai nie zwalnia tempa. Mogący pochwalić się obecnie serią 54 zwycięstw z rzędu i 314 wiktoriami w zawodowej karierze Taj ma już zaplanowany kolejny występ.

Podczas gali Thai Boxe Mania 2020, która odbędzie się we włoskim Turynie jeden z największych gwiazdorów boksu tajskiego podejmie reprezentującego gospodarzy, Shana Cangelosiego. Będzie to ich drugi pojedynek. Po raz pierwszy obydwaj spotkali się w połowie 2017 roku i wtedy górą był Taj, wygrywając jednogłośną decyzją sędziów.

Włoch, Shan Cangelosi to pochodzący z Genui zawodnik Muay Thai prowadzący klub Sanpayak Gym Cangelosi. Jak do tej pory rywalizował z Saenchaiem na jednej z gal Thai Fight w 2017 roku, a ostatnią walkę stoczył na Bellator: Kickboxing 12 w Mediolanie, na której zmierzył się z Amerykaninem, Kevinem Rossem. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Włocha przez jednogłośną decyzję sędziów. W organizacji Scotta Cookera stoczył dwie walki, bowiem w styczniu 2018 roku zadebiutował na Bellator: Kickboxing 11 przegrywając już w pierwszej rundzie przez nokaut z Gabrielem Vargą z Kanady. 36-latek walczył również o tytuł mistrza świata ISKA. W 2017 roku na gali w Hiszpanii przegrał przez decyzję z miejscowym Nauzetem Trujillo.

Gala w Turynie jest organizowana przez Thai Boxe Mania oraz Yokkao. Podczas tego wydarzenia zobaczymy mecz pomiędzy gospodarzami, a reprezentantami Tajlandii. Oprócz Saenchaia ojczyznę boksu tajskiego będą reprezentować: Manachai, Singdam i Yodchai. Event będzie najprawdopodobniej dostępny do obejrzenia za darmo na kanale Youtube znanej marki produkującej sprzęt sportowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here