Samedov znokautował Bigfoota na Mix FC w Baku (WYNIKI) (WIDEO)

0
2965

W Baku odbyła się kolejna w 2022 roku gala organizacji Mix Fight Championship. Niemiecko-albański promotor tym razem wizytował w Azerbejdżanie. Walką wieczoru był pojedynek o tymczasowy pas wagi +100 kg ISKA między Zabitem Samedovem a Antonio Silvą.

Niespodzianki nie było. Weteran światowego kickboxingu skończył sprawę już w pierwszej rundzie, nie dając szans rozbitemu Brazylijczykowi pod linami. To czwarta porażka z rzędu Bigfoota przed czasem od 2021 roku we wszystkich formułach.

Co-main event stanowił finał czteroosobowego turnieju do 72,5 kg, który wygrał Andrej Kedves. Chorwat w finale lowkickami pokonał Ruslana Nagiyeva, po tym jak rywal nie wyszedł do trzeciej odsłony. Natomiast w półfinale uporał się z mającym na koncie walki w Enfusion Besmirem Helshanim. Kedves na początku grudnia będzie rywalizował we Frankfurcie o pas Mix FC.

Hitowo zapowiadała się konfrontacja byłego pretendenta do pasa Glory Christiana Bayi z weteranem Tatneft Cup Saifullachem Chambachadowem. Angolsko-holenderski fajter od czasu przerwy i opuszczenia Mike’s Gym nie potrafi jednak odnaleźć odpowiedniej dyspozycji. W trzeciej rundzie dodatkowo został posłany na deski i prawdopodobnie walka skończyłaby się przed czasem, gdyby nie fakt, że liczenie po jednym z bardzo mocnych lewych Czeczena miało miejsce krótko przed ostatnim gongiem.

Świetna była druga runda pojedynku zawodnika Glory Alima Nabiyeva z byłym mistrzem Colosseum Andreiem Ostrovanu. Najpierw Rumun został wyliczony po backfiście, który, co pokazały powtórki, został trafiony bokiem rękawicy, a więc niezgodnie z przepisami. Niedługo potem Azer został trafiony mocno w wątrobę i był od włos od bycia liczonym. Koniec końców jednak przetrwał i wygrał przez decyzję.

Na początku karty głównej w walce w małych rękawicach Emil Klhalilov znokautował w drugiej rundzie doświadczonego Nuriego Kacara. Początek był jednak trudny dla Azera, bo leżał na deskach już po 15 sekundach od rozpoczęcia pojedynku. Khalilov przyjął ofertę 2-3 tygodnie przed galą.

Wyniki gali Mix Fighting Championship: Samedov vs. Silva (10 września 2022, National Gymnastics Arena, Baku):
+100 kg: Zabit Samedov pok. Antonio Silva przez KO 1R (ciosy) – o tymczasowy pas ISKA
72,5 kg: Andrei Kedves pok. Ruslan Nagiyev przez TKO 2R (wycofanie się w przerwie) – finał turnieju
77 kg: Alim Nabiyev pok. Andrei Ostrovanu przez jednogłośną decyzję
72,5 kg: Saifullakh Khambakhadov pok. Christian Baya przez jednogłośną decyzję
+100 kg: Bugra Erdogan pok. Kirill Buller przez jednogłośną decyzję
72,5 kg: Ruslan Nagiyev pok. Dmitry Filonchik przez jednogłośną decyzję – półfinał turnieju
72,5 kg: Andrej Kedves pok. Besmir Helshani przez jednogłośną decyzję – półfinał turnieju
67 kg: Emil Khalilov pok. Nuri Kacar przez KO 2R (prawy sierp) – walka w rękawicach MMA
65 kg: Nikita Kostermann pok. Kubra Aksoy przez jednogłośną decyzję
67 kg: Jgushia Irakli pok. Jabbar Mustafayev przez DQ (KO obrotowym łokciem)
70 kg: Mahabbat Humbatov pok. Ihab Lahlou przez jednogłośną decyzję
60 kg: Michel Olensky pok. Ratkhan Osmanov przez TKO 3R (zatrzymanie sędziego)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here