Semeleer nokautuje, nowy mistrz wagi ciężkiej, porażka Nawotki na Glory RIVALS 2/Enfusion 110 (WYNIKI) (WIDEO)

0
2064

Nie było niespodzianki w main evencie łączonej gali Glory RIVALS 2/Enfusion 110 w Alkmaar. W hali De Meent były mistrz Enfusion Endy Semeleer skończył przed czasem Shkodrana Veselego. Poznaliśmy także nowego mistrza wagi ciężkiej oraz dwie nowe mistrzynie. Walczył też reprezentant Polski Szymon Nawotka.

Po pierwszej rundzie wydawało się, że Semeleer nie będzie miał problemów ze skończeniem Albańczyka już w pierwszej rundzie, kiedy posłał go na deski dwukrotnie. O dziwo jednak, zastępujący Robina Ciricia Veseli dotrwał do rundy numer 3, kiedy to został wyliczony kolejne dwa razy. Zawodnik z Budo Centrum Nop wyglądał jak fajter z innej ligi i w kolejnym pojedynku zdecydowanie powinien dostać kogoś z czołówki.

W co-main Ibrahim El Bouni pokonał cięższego Badra Ferdaousa. Pierwotnie starcie to miało odbyć się w limicie 95 kg, ale Ferdaous przestrzelił wagę o… niespełna 5 kg! W związku z tym ustanowiono catchweight 100 kg. Biorąc pod uwagę, że El Bouni na ważeniu miał 93,5 kg, to przewaga rywala była znacznie większa niż 6,5 kg różnicy. Nie przeszkodziło to jednak byłemu zawodnikowi ONE i Superkombat po prostu wykorzystać przewagę szybkości i zwrotności. Już w pierwszej rundzie doprowadził on do liczenia podopiecznego Petera Aertsa po ładnej akcji kontrującej. W drugiej rundzie dalej potwierdzał on swoją przewagę, a w trzeciej odsłonie… bawił się w najlepsze, „na wstecznym” punktując przednią ręką rozpędzonego Ferdaousa.

Akcja na knockdown:

Nie brakło też świetnej bitki w wykonaniu Josa van Belzena i Regilio van den Enta. Obaj bardzo lubią spędzać czas w bliskim dystansie oraz mocne pięściarskie wymiany i tak też było w tym wypadku. Ostatecznie jednogłośnie wygrał van Belzen, chociaż swoją przewagę zaczął zarysowywać wyraźniej w drugiej połowie walki. Zadecydowały świetne akcje z kontry Holendra.

Weteran kickboxingu, Clyde Brunswijk wygrał przez KO po kolanie na tułów z Muhammedem Ballim, wracającym do niższego limitu po ostatnich niepowodzeniach w wadze ciężkiej.

W części Enfusion 110 w pojedynku głównym o wakujący pas kategorii +93 kg zmierzyli się Martin Terpstra i Nidal Bchiri. Lepiej wystartował rosły Holender, który praktycznie od razu przejął inicjatywę. W drugiej rundzie Marokańczyk zaczął częściej punktować, podchodząc do półdystansu. Pod koniec miało miejsce małe spięcie między zawodnikami, gdy po gongu Terpstra lekko odepchnął rywala, który odwdzięczył się tym samym. Na początku trzeciej odsłony Bchiri padł na deski już po pierwszej wymianie. Po liczeniu za chwilę trafił na deski po raz drugi, a sędziujący Joop Ubeda zakończył pojedynek.

W swoim stylu walkę skończył Muhammed Simsek. Dysponujący istną bombą w ręku Turek już w pierwszej rundzie znokautował Sabera Tabiego.

O pasy walczyły również kobiety. Nina van Dalum zapomniała już dawno o niepowodzeniu z początku roku z KOK i tym razem po pięciu rundach wypunktowała Helene Connart, zdobywając mistrzostwo do 57 kg. O wakujący pas do 52 kg zmierzyły się Tessa de Kom i Suhailey Albertus. Dominikanka tylko w pierwszej odsłonie była w stanie zaskoczyć swoim dynamicznym stylem przeciwniczkę. Potem de Kom przejęła inicjatywę i wygrała pozostałe cztery rundy.

Część A-klasową (Enfusion Talents) rozpoczynał Szymon Nawotka. Polak niestety nie poradził sobie z Robbie’em Kappetijnem, a dokładnie z jego warunkami fizycznymi i przewagą zasięgu. Holender bardzo dobrze pracował dystansem głównie kopnięciami i ciosami prostymi. Od drugiej rundy częściej zaczął używać lowkicka, co zdawał się odczuwać trenujący w Oosterban Gym w Rotterdamie Nawotka. Jednogłośnie decyzją wygrał Kappetijn.

Wyniki gali Glory RIVALS 2/Enfusion 110 (17 września 2022, De Meent, Alkmaar):
Glory RIVALS 2
77 kg: Endy Semeleer pok. Shkodran Veseli przez TKO 3R (4 knockdowny w walce)
100 kg: Ibrahim El Bouni pok. Badr Ferdaous przez jednogłośną decyzję
77 kg: Jos van Belzen pok. Regilio van den Ent przez jednogłośną decyzję
95 kg: Clyde Brunswijk pok. Muhammed Balli przez KO 2R (kolano na tułów)
77 kg: Frank Rubanguka pok. Jimmy van Kuijeren przez jednogłośną decyzję
Enfusion 110:
+93 kg: Martin Terpstra pok. Nidal Bchiri przez KO 3R (prawy sierp) – o pas
70 kg: Amier Abdulahad pok. Conan Saelens przez jednogłośną decyzję
61 kg: Muhammed Simsek pok. Saber Tabi przez TKO 1R (trzy knockdowny w rundzie)
61 kg: Rida Bellahcen pok. Ilias Banniss przez jednogłośną decyzję
57 kg: Nina van Dalum pok. Helene Connart przez jednogłośną decyzję – o pas
Enfusion Talents 93:
52 kg: Tesa de Kom pok. Suhailey Albertus przez jednogłośną decyzję – o pas
66 kg: Jess van Hunen pok. Tariq Mannan przez jednogłośną decyzję
57 kg: Sarel de Jong pok. Sofia Oliveira przez jednogłośną decyzję
70 kg: Milton Dokman pok. Bilal El Alaoui przez TKO 2R (rozcięcie)
84 kg: Robbie Kappetijn pok. Szymon Nawotka przez jednogłośną decyzję

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here