Sensacja? Minoru Kimura pożegnał się z K-1 stratą pasa (WYNIKI) (WIDEO)

0
8585

Nie tak wyobrażał sobie Minoru Kimura pożegnanie z K-1. Brazylijczyk broniący pasa do 70 kg przegrał w walce wieczoru z Hiromim Wajimą podczas gali K-1 World GP 2021 w Osace.

Wajima od początku przystą[pił do pojedynku bardzo mocno skoncentrowany i postawił na kopanie rywala przede wszystkim na korpus. Kimura postawił natomiast na ustrzelenie rywala jednym mocnym uderzeniem, ale nie mógł odpowiednio się wstrzelić. Japończyk powoli zdobywał pole, a w trzeciej rundzie zaczął sprawiać poważne problemy przede wszystkim kolanami. Pod koniec pojedynku trafił middlekickiem, po którym „Philip” się osunął na matę i już nie był w stanie kontynuować rywalizacji. Wajima wcześniej dwukrotnie spotykał się w ringu z Kimurą i dwukrotnie przegrywał w pierwszych rundach.

W co-main Taito Gunji odebrał pas wagi -57,5 kg Tatsuyi Tsubakiharze. Gunji przez cały czas wywierał presję, ale przeciwnik świetnie pracował na nogach i imponował szybkością i zwrotnością. Ostatecznie po trzech rundach sędziowie zarządzili rundę dodatkową, w której minimalnie lepszy okazał się pretendent.

Świetne, pełne akcji widowisko dostarczyli Kenta Hayashi i Fukashi Mizutani. Praktycznie przez cały czas zawodnicy nie wychodzili z półdystansu, próbując narzucić swój rytm rywalowi. Lepiej wystartował Mizutani, ale w drugiej rundzie inicjatywę zaczął przejmować Hayashi, który przypieczętował wygraną w trzecim starciu knockdownem.

Były mistrz do 65 kg Rukiya Anpo nie dał najmniejszych szans Kaito, którego znokautował pod koniec pierwszej rundy backfistem i prawym, wcześniej do tego dwukrotnie doprowadzając do liczenia. Zwłaszcza akcja kończąca zasługuje na uwagę, bowiem sekwencja ruchów jak wyjęta z gry wideo.

Do akcji wrócił też Satoshi Ishii. Mistrz olimpijski w judo z 2008 roku, obieżyświat i obywatel Chorwacji tym razem pokonał Rui Hanazawę. Po raz kolejny znany z RIZIN czy KSW zawodnik dostał rywala, który zazwyczaj występuje dwie wagi niżej. Nie można natomiast odmówić, że K-1 postępuje z Ishiim dość ostrożnie i nie rzuca go na głęboką wodę.

Leona Pettas dość łatwo poradził sobie z Makim, który mimo zbierania kolejnych kontr na głowę wytrzymał do końca i dał się posadzić na deski tylko raz.

Były mistrz WBC MT i K-1 Tetsuya Yamato nie dał żadnych szans Yujiro Ono. Weteran pokazał przede wszystkim świetną walkę kontrującym lewym sierpowym, którym to 4-krotnie posyłał rywala na deski. Nie, w Japonii nie ma reguły czterech knockdownów kończących walkę.

Dość szybko zakończył się drugi pełnoprawny występ Kizaemona Saigi po powrocie do organizacji. Niestety były fajter RIZIN nie będzie wspominał tego dobrze, bowiem wylądował na deskach po prawym sierpie Shuhei Kumury.

Toma mocno napoczął Riku Morisakę, który miał opuchniętą twarz już po pierwszej rundzie, ale mimo tego nie był w stanie skończyć walki przed czasem. Morisaka postawił się mocno, próbując rzucać od czasu do czasu obrotówki na głowę, ale wszystko szło w powietrze.

Naprawdę mocną walkę dały panie. Saho pokonała Mahiro, w drugiej rundzie powodując nawet liczenie po serii kolan na korpus. Sporo akcji i wymian dały naprawdę dobry efekt i sporo orzeźwienia, bo gala, poza trzema zakończeniami przed czasem, do tamtej pory nie powalała.

Mimo że waga juniorciężka (-90 kg) to nie jest kategoria, w której widzimy najwyższe umiejętności, to zazwyczaj gdy zawodnicy wychodzą na ring, bywa ciekawie. Tego dnia Seiya Tanigawa pokonał Yukiego Kudo. Najpierw posłał go w pierwszej rundzie na deski:

Przez moment wydawało się, że tempo kompletnie siadło i będziemy świadkami decyzji po nieciekawej walce, ale nagle w drugiej odsłonie Tanigawa wystrzelił kopnięciem na głowę.

Część główna zaczęła się od starcia, w którym Katsuya Jinbo trzykrotnie posłał EITO na deski. Cały czas panowie spędzili w półdystansie, ale faworyt nie zawiódł i pokazał różnicę umiejętności zwłaszcza że u rywala nie stwierdzono defensywy.

Wyniki gali K-1 World GP 2021 – Osaka (4 grudnia 2021, Edion Arena, Osaka):
70 kg: Hiromi Wajima pok. Minoru „Philip” Kimura przez KO 3R (middlekick) – o pas
57,5 kg: Taito Gunji pok. Tatsuya Tsubakihara przez niejednogłośną decyzję (ExR, 10:9 x2, 9:10) – o pas
65 kg: Kenta Hayashi pok. Fukashi Mizutani przez jednogłośną decyzję (29:28 x2, 30:28)
62,5 kg: Gonnapar Weerasakreck pok. Yuma Saikyo przez większościową decyzję (30:29 x2, 30:30)
67,5 kg: Rukiya Anpo pok. Kaito przez KO 1R (backfist i prawy sierp)
+100 kg: Satoshi Ishii pok. RUI przez jednogłośną decyzję (30:29 x3)
61,5 kg: Leona Pettas pok. Maki Chahai przez jednogłośną decyzję (30:26 x3)
65 kg: Tetsuya Yamato pok. Yujiro Ono przez KO 3R (lewy sierp)
57,5 kg: Shuhei Kumura pok. Kizaemon Saiga przez KO 1R (prawy sierp)
57,5 kg: Toma pok. Riku Morisaka przez jednogłośną decyzję (30:27 x3)
52,5 kg: SAHO pok. Mahiro przez jednogłośną decyzję (30:27 x3)
53 kg: Toma Kuroda pok. Kazuki Miburo przez jednogłośną decyzję (ExR, 10:9 x3)
62,5 kg: Fumiya Osawa pok. Hiroki przez jednogłośną decyzję (ExR, 10:9 x3)
90 kg: Seiya Tanigawa pok. Yuki Kudo prze KO 2R (kopnięcie na głowę)
48 kg: Miho „knuckle” Takanashi pok. Mirei przez jednogłośną decyzję (ExR, 10:9 x3)
62,5 kg: Yuto Shinohara pok. Katsuki Ishida przez jednogłośną decyzję (30:29, 30:28, 30:27)
73 kg: Katsuya Jinbo pok. EITO przez TKO 1R (3 knockdowny w rundzie)
51 kg: Daina pok. Tsubasa Yamawaki przez jednogłośną decyzję (30:28 x2, 30:29)
60 kg: Haru Furumiya pok. Sergio Hano przez jednogłośną decyzję (30:26 x3)
57,5 kg: Ryota Ishida pok. Takaya Komatsu przez jednogłośną decyzję (29:28 x3)
62,5 kg: Yuya Miyake pok. Rioya przez KO 2R (uderzenia i kolano na tułów)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here