Siegert, Filec i Domińczak z tarczą! We wtorek siedmioro Polaków z czego trzech o miejsce na podium!

0
903

W stolicy Królestwa Tajlandii, Bangkoku odbywają się mistrzostwa świata Muay Thai IFMA, najbardziej prestiżowe zawody w świecie tajskiego boksu. Wśród setek zawodników i zawodniczek znajdziemy gwiazdy ringów zawodowych, a także reprezentantów naszego kraju. Pierwszego dnia rywalizacji swoje pojedynki wygrali seniorzy: Oskar Siegert z Bydgoszczy oraz Dominika Filec z Rybnika. Nie brakowało pięknych chwil również w rywalizacji juniorów i młodzieżowców reprezentujących Polskę.

Podopieczny Łukasza Rambalskiego z klubu Hunter Gym Bydgoszcz pokonał przed czasem Francuza, Alexisa Sautrona. Zawodnik trójkolorowych to doświadczony na ringach zawodowych fighter trenujący w Derek Boxing La Courneuve. Sautron ma na swoim koncie kilkanaście walk zawodowych, które stoczył w ojczyźnie oraz w Tajlandii. Podopieczny Rambalskiego doskonale pracował kolanami z dystansu oraz w klinczu, a koniec walki nastąpił na skutek kontuzji Francuza. Niefortunny upadek spowodował uraz barku i tym samym przez RSCI (walka przerwana przez sędziego na skutek kontuzji) do dalszej fazy awansował Siegert. Polak ma w swojej kategorii wagowej obecnego mistrza ONE Super Series, Capitana Petchyindee Academy, który pokonał znanego z ringów ONE, Mohammeda Bin Mahmouda.

Jednogłośnie w oczach wszystkich pięciu sędziów, trzy rundy w swojej walce wygrała Dominika Filec. Podopieczna Adama Drygalskiego z Absortio Gym Rybnik zostawiła w pokonanym polu Greczynkę, Korinę Papapchrysanthou. Polka w swoim stylu wywierała presję na przeciwniczce, zmuszając ją do głębokiej defensywy. Od drugiej rundy zaprzestała otwartej szarży i skupiła się na akcjach z dystansu i kontrach, które doprowadziły ją do ostatecznego zwycięstwa. W jej kategorii wagowej po pierwszych walkach odpadły znane z ringów DSF Kickboxing Challenge: Białorusinka Maria Valent oraz Litwinka, Greta Giedraytyte.

Trzecim reprezentantem Polski, który pojawił się pierwszego dnia na ringu w Bangkoku był Oliwer Domińczak. Trenujący w Legionie Głogów zawodnik pozostawił w pokonanym polu reprezentanta Zjednocznych Emiratów Arabskich, Laitha Shakera. Jednocześnie awansował do kolejnej fazy rywalizacji juniorskiej.

We wtorek 7 grudnia na trzech ringach w Bangkoku zobaczymy siedmioro naszych reprezentantów. Poniżej prezentujemy wyniki walk naszych zawodników z pierwszego dnia, oraz zestawienia na wtorek. Rywalizację można oglądać za pośrednictwem serwisu Youtube oraz Facebook. Wszelkie informacje dotyczące transmisji znajdziecie na profilach IFMA – International Federation of Muaythai Associations.

Seniorki Elita:
60 kg: Dominika Filec (Absortio Gym Rybnik)
pokonała Korionę Papapchrysanthou (Grecja) przez jednogłośną decyzję sędziów (5x 30-27)

Seniorzy Elita:
67 kg: Oskar Siegert (Hunter Gym Bydgoszcz)
pokonał Alexisa Sautrona (Francja) przez RSCI (przerwanie przez sędziego na skutek kontuzji) w pierwszej rundzie

Juniorzy 16-17 lat:
54 kg: Oliwer Domińczak (Legion Głogów)
pokonał Laitha Shakera (Zjednoczone Emiraty Arabskie) przez jednogłośną decyzję sędziów (5x 30-27)

Pojedynki Polaków zaplanowane na 07.12.2021:

Młodzieżowiec do 23 lat:
57 kg: Jakub Posłowski (Klincz Kielce)
vs Joel Colaco (Portugalia) – RING B walka #193 (1/4 finału)
57 kg: Martyna Kierczyńska (Legion Głogów) vs Kanoknan Thawikhun (Tajlandia) – RING B walka #198

Seniorzy Elita:
75 kg: Arkadiusz Krupa (Thai Gym Tarnów)
vs Izzeldeen Zaqzook (Jordania) – RING A walka #201
63,5 kg: Darya Bialkova (Białoruś) vs Emilia Krupczak (Husarz Białystok) – RING C walka #284

Junior 16-17 lat:
57 kg: Artsiom Varyvotski (Białoruś) vs Oliwer Domińczak (Legion Głogów) – RING C walka #251 (1/4 finału)
60 kg: Vadim Karavan (Estonia) vs Maciej Herbich (Kruk Gym Kalisz) – RING C walka #258 (1/4 finału)
67 kg: Tomas Karel Bartak (Czechy) vs Adam Borowski (Kruk Gym Kalisz) – RING C walka #266

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here