Sittichai będzie walczył w ONE! Wzmocnienia w wadze ciężkiej

0
1149

Mimo braku aktywności spowodowanym pandemią, ONE Championship podpisało kontrakty z czterema nowymi zawodnikami. Najciekawszym nazwiskiem jest Sittichai. ONE również postanowiło pozyskać trzech fighterów wagi ciężkiej.

Sittichai od dłuższego czasu pozostawał bez pracodawcy. Po rozstaniu się z Glory w maju 2019 stoczył jeszcze jedną walkę. Teraz okazało się, że Taja będziemy oglądać na galach ONE Championship.

Sittichai był mistrzem Glory w kategorii -70 kg przez 3 lata. W czerwcu 2016 pokonał Robina van Roosmalena i potem sześciokrotnie bronił tytułu. Za siódmym przegrał przez decyzję w maju 2019 z Maratem Grigorianem. Ponadto wygrał dwa turnieje dla pretendentów. W międzyczasie zdobył również mistrzostwo Wu Lin Feng, nokautując Yi Longa.

Zawodnik z Tajlandii dołącza do bardzo mocnej kategorii do 155 funtów, w której walczą tacy zawodnicy jak Giorgio Petrosyan, Yodsanklai, Superbon czy pozyskany niedawno Tayfun Ozcan.

Drugim nabytkiem singapurskiej organizacji jest Guto Innocente. Brazylijczyk do Glory przychodził przede wszystkim jako zawodnik MMA, który na koncie miał występy w Strikeforce i UFC. Zawodnik z Brasilii nie należał do najefektowniejszych (mimo wygranej przez obrotówkę na głowę w debiucie), ale na rozkładzie ma takich rywali jak Hesdy Gerges, Benjamin Adegbuyi czy D’Angelo Marshall. W 2018 walczył nawet z Rico Verhoevenem o pas wagi ciężkiej. W 2017 na światowych igrzyskach we Wrocławiu zdobył złoty medal w formule low kick. Jak pewnie nietrudno się domyśleć, wielofunkcyjność Innocente dla ONE była też ważnym czynnikiem, bowiem będzie on wzmocnieniem i w kickboxingu i MMA.

ONE Championship pozostaje nieaktywne od lutego z powodu pandemii COVID-19. Kolejną zaplanowaną galą jest Battle for the Ages w Dżakarcie 5 czerwca.

Kolejnym kickbokserskim nabytkiem ONE jest Murat Aygun. Turek miał w lutym walczyć o pas Enfusion w wadze ciężkiej, ale broniący tytułu Levi Rigters, nie dogadał się ze współorganizatorem gali w Eindhoven Ring Fight Promotions. Ostatecznie Aygun dostał walkę kończącą pierwszą z trzech części eventu. Pokonał przez decyzję Mohameda el Bouchaibiego. Trenujący w Holandii zawodnik sięgał po tytuły WFL, Mix Fight Championship czy ISKA.

Ostatni nowy zawodnik to Hyun Man Myung. Mistrz południowokoreańskiej organizacji MAX FC ma także 8 zawodowych walk w MMA, głównie w ROAD FC. Zaliczył też udział w GP openweight RIZIN, gdzie w pierwszym pojedynku przegrał przez poddanie z Mirko Filipoviciem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here