Steadfast 1 – wyniki i wideo z gali

0
1909

30 lipca w centrum rozrywki Hulakula w Warszawie miała miejsce 1. charytatywna gala kickboxingu Steadfast. Widzowie zobaczyli 9 pojedynków, w tym 2 pokazowe. Wydarzenie upamiętniało 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Podczas eventu obecni byli powstańcy, którzy podczas przerw między pojedynkami zostali uhonorowani przez organizatorów.

Zapis gali:

Walką główną było starcie o pas międzynarodowej mistrzyni PZKB w kategorii +70 kg między Natalią Panas a Terezą Cvingerovą. Po trzech rundach wygrała Czeszka, która skutecznie przeciwstawiała się presji wywieranej przez zawodniczkę warszawskiej Palestry. Kilkukrotnie Cvingerova zdoała m.in. trafić rywalkę nogą w głowę.

Najciekawszym pojedynkiem była konfrontacja Macieja Karpińskiego, który po udanym występie na gali HFO tym razem zanotował zwycięstwo nad doświadczonym Patrykiem Małeckim. Było również parę nierównych pojedynków. Krzysztof Pyrka starcie z Szymonem Samorajczykiem potraktował sobie jak mocniejszy sparing. Fajter z Palestry mógł kilkukrotnie docisnąć i skończyć walkę przed czasem, ale ostatecznie wygrał bardzo pewną decyzją. Mateusz Wójtowicz pokonał natomiast po trzech rundach Algisa Skiabrina. Zawodnik z Lublina prze 9 min gonił ruchliwego Czecha i o ile na początku było mu dość trudno dopaść przeciwnika, tak potem coraz częściej jego ciosy dochodziły do celu.

Wygrane dołożyli również Krystian Topczewski, Paulina Ilnicka i Emil Chorążewicz. Starcia pokazowe stoczyli Monika Porażyńska z Dorotą Godziną i Rafał Korczak z Michałem Turyńskim. Mistrz King of Kings z Wrocławia zapowiedział w wywiadzie, że stoczy w tym roku jeszcze dwie walki, w tym jedną jesienią w obronie pasa.

Wyniki gali Steadfast 1 (30 lipca, Rozrywkowe Centrum Miasta Hulakula, Warszawa):
+70 kg: Tereza Cvingerova pok. Natalię Panas przez decyzję – o pas międzynarodowej mistrzyni PZKB
Rafał Korczak vs. Michał Turyński – walka pokazowa
77 kg: Maciej Karpiński pok. Patryka Małeckiego przez decyzję
71 kg: Mateusz Wójtowicz pok. Algisa Skiabrina przez decyzję
75 kg: Emil Chorążewicz pok. Adriana Kupaja przez decyzję (3×2 min)
73 kg: Krzysztof Pyrka pok. Szymona Samorajczyka przez decyzję
Monika Porażyńska vs. Dorota Godzina – walka pokazowa
52 kg: Paulina Ilnicka pok. Anitę Kropidłowską przez niejednogłośną decyzję
70 kg: Krystian Topczewski pok. Filipa Szostaka przez decyzję (pro-am, 3×2 min)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here