Steadfast czyli I Charytatywna Gala Kickboxingu w hołdzie kombatantom

0
790

30 lipca br. na dwa dni przed 77 rocznicą Powstania Warszawskiego, w rozrywkowym centrum miasta HulaKula przy ul. Jagiellońskiej 82b, odbędzie się 1. Charytatywna Gala Kickboxingu „Steadfast-Niezłomni”. Organizatorzy gali – Stowarzyszenie Zachowania Pamięci o Armii Krajowej „SZPAK” i Polski Związek Kickboxingu – chcą oddać hołd Bohaterom, którym zawdzięczamy niepodległość, a dochód z imprezy zostanie przekazany na potrzeby Powstańców Warszawskich. Relacja z gali będzie przeprowadzona w systemie Pay-per-view.

Idea
Połączenie sportów walki i pomocy Kombatantom jest wydarzeniem jednoczącym tylko pozornie dwa odległe światy. Młode pokolenie sportowców, aktywnie angażujące się w codzienną pomoc Powstańcom Warszawskim, chce oddać cześć pokoleniu, które nie wahało się przelać krwi za wolność w momencie próby. 1. Charytatywna Gala jest czasem podziękowania, okazją do spotkania i szerzenia wiedzy o losach i dokonaniach Kombatantów, którzy w czasie wojny byli rówieśnikami dzisiejszych zawodników kickboxingu. Gala ma na celu też realną i wymierną pomoc Bohaterom, którzy wdzięczni są za każde wsparcie.

Wspólnym mianownikiem łączącym zawodników sportów walki i Weteranów są wartości: nieustępliwość, siła, dyscyplina, poświęcenie oraz patriotyzm. Dlatego też nietrudno zgadnąć, że logo gali, którym jest wilk, symbolizuje walkę, siłę, niezależność, wolność, wierność i dumę, wzbudza szacunek ale też i strach.

Dlaczego kickboxing?
Po wejściu do rodziny sportów olimpijskich oraz transmisjach telewizyjnych, kickboxing staje się coraz bardziej popularnym sportem w Polsce. W 2023 roku, będzie można go zobaczyć na Europejskich Igrzyskach Olimpijskich w Krakowie. Prezes, zawodnicy i sędziowie Polskiego Związku Kickboxingu, aktywnie wspierają inicjatywy patriotyczne, dlatego swoim wysiłkiem chcą oddać hołd Powstańcom Warszawskim. Podczas gali walki sportowe będą przeplatane historiami i filmami z wypowiedziami Weteranów.

Program
Podczas wydarzenia odbędzie się 10 walk, w których wystartują czołowi polscy zawodnicy, reprezentanci kraju, Mistrzowie Świata, Europy i Polski. Z widowni całość gali obejrzą Weterani, nie zabraknie też osób znanych, związanych ze sportami walki i dziennikarzy.

Gwiazdą wieczoru będzie Michał Turyński, zawodowy mistrz świata WAKO PRO oraz King Of Kings. Startował w najbardziej prestiżowej gali GLORY, na polskich ringach dobrze znany z DSF Kickboxing Challenge. Na ring po przerwie wraca 36-krotna mistrzyni Polski, 4-krotna mistrzyni świata, Dorota Godzina. Będzie też można obejrzeć: znanego z ringów zawodowych Patryka Małeckiego, mistrzynię świata Paulinę Ilnicką, mistrza świata Karate Dominika Parola, wielkokrotną mistrzynię Polski Natalię Panas, Monikę Porażyńską, a także zawodników z warszawskich klubów: Maćka Błażewicza, Krzyśka Pyrkę i Szymona Samorajczyka. Reprezentantów Wrocławia, Nowego Sącza i innych czołowych klubów. Także żołnierzy i wolontariuszy Stowarzyszenia Zachowania Pamięci o Armii Krajowej. Gośćmi specjalnymi będą: legenda sportów walki Agnieszka Rylik oraz walczący w UFC, KSW, DSF, ACA, Daniel Omielańczuk.

1.Charytatywna Gala „Steadfast” ma na celu zgromadzenie funduszy na pomoc Kombatantom. Dochód z gali będzie przeznaczony na m.in. remonty mieszkań, obiady, zakup sprzętu AGD, lekarstwa, transport, paczki żywnościowe, codzienne wsparcie.

Stowarzyszenie Zachowania Pamięci o Armii Krajowej „SZPAK” – działające od 2012 r. – jest głównym pomysłodawcą i organizatorem gali. To kolejny projekt, który realizowany jest z myślą zaopiekowania się i oddania hołdu Weteranom Armii Krajowej, Żołnierzom Niezłomnym, Osobom Represjonowanym, Sybirakom i harcerzom.
„Dziś jest czas, kiedy to my dziękujemy Bohaterom za Ich poświęcenie, świadectwo życia, naukę historii i patriotyzmu. Pamiętamy!”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here