Styczeń w ONE – walka o pas, półfinały GP, świetne superfighty

0
1012

ONE Championship powoli wybudza się z krótkiego zimowego snu i już w styczniu zaatakuje dwiema obszernymi galami na których nie zabraknie świetnych walk kickbokserskich i w MT.

Warto wspomnieć na wstępie że oba wydarzenia transmitowane będą na żywo (tj. nie będą nagrane wcześniej) oraz zawierać będą aż po 12 walk, co w ostatnich dwóch latach zdarzało się bardzo rzadko.

Na pierwszej gali zatytułowanej „Heavy Hitters” 14 stycznia zobaczymy kilkukrotnie zestawiany pojedynek o pas do 225 funtów (ok 102 kg) między Romanem Kryklią a Muratem Aygunem. Ukrainiec nie walczył ponad rok. W ostatniej konfrontacji obronił po pięciu rundach swój tytuł z Andreiem Stoicą, a było to w grudniu 2020. Zawodnik z Turcji natomiast wraca po zaledwie ok. miesięcznej przerwie, gdyż w grudniu 2021 wygrał z Andersonem Silvą. Trenujący w SB Gym zawodnik to mistrz ISKA, WFL, Mix Fight Championship i HEAT.

Na tej samej rozpisce znajdziemy walkę Saemapetcha i Tawanchaia. Saemapetch trenujący w Fairtex Gym nie ma żadnego dużego tytułu w dorobku, lecz świetne nazwiska na rozkładzie jak Pongsiri, Rodlek czy Kulabdam. W ostatnim występie został jednak znokautowany przez Rittewadę w listopadzie zeszłego roku na ONE: NextGen II. Tawanchai to natomiast zaledwie 22-letni fajter z ogromnym doświadczeniem. Został zawodowym mistrzem Tajlandii, a także uznano go za zawodnika roku stadionu Lumpinee w 2018. W zeszłym roku zadebiutował w ONE, nokautując kopnięciem w głowę Seana Clancy’ego, a latem przegrał po bardzo wyrównanej walce z Sittichaiem.

Poza tym w akcji Supergirl która podejmie byłą mistrzynię WKN i wielokrotną amatorską mistrzynię świata MT Jekaterinę Wandariewą. Białorusinka szuka swojego pierwszego triumfu w organizacji. Naprzeciw siebie zobaczymy też dwóch byłych pretendentów do pasa ONE: Waltera Goncalvesa i Eliasa Mahmoudiego. Bejbułat Isajew podejmie natomiast znanego z Superkombat i Enfusion Giannisa Stoforidisa.

Podczas drugiej styczniowej gali, ONE: Only the Brave (28 stycznia) jedną z głównych atrakcji będą półfinały kickbokserskiego GP kategorii do 155 funtów. Marat Grigorian zmierzy się z Chingizem Allazovem, natomiast Sittichai będzie bić się z Davitem Kirią. W pojedynku rezerwowym pojawią się dwaj triumfatorzy takich walk z fazy ćwierćfinałowej: Dovydas Rimkus i Jo Nattawut.

Były czołowy fajter wagi ciężkiej Enfusion Rade Opacić skrzyżuje rękawice z debiutującym Francesko Xhają. Albańczyk trenuje w Utrechcie w SB Gym i na koncie ma m.in. mistrzostwo bułgarskiego promotora Senshi. Całą kartę otworzy natomiast starcie kobiet w muay thai między nowozelandką Diandrą Martin a trenującą w Fairteksie na Pattayi Smillą Sundell.

Walki w formułach uderzanych na styczniowych galach ONE Championship:

Heavy Hitters (14 stycznia):
pełna rozpiska i informacje o transmisji
Roman Kryklia vs. Murat Aygun – o pas KB 225 lbs
Saemapetch vs. Tawanchai
Supergirl vs. Ekaterina Vandaryeva
Elias Mahmoudi vs. Walter Goncalves
Beybulat Isaev vs. Giannis Stoforidis

Only the Brave (28 stycznia):
pełna rozpiska i informacje o transmisji
Marat Grigorian vs. Chingiz Allazov – półfinał GP
Sittichai vs. Davit Kiria – półfinał GP
Rade Opacić vs. Francesco Xhaja
Jo Nattawut vs. Dovydas Rimkus – walka rezerwowa GP
Diandra Martin vs. Smilla Sundell

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here