Superbon Banchamek podpisał kontrakt z ONE Championship

0
2330

Organizacja One Championship wciąż dąży do supremacji w świecie kickboxingu i Muay Thai. Kolejnym zawodnikiem, który dołączył do szerokiego wachlarza gwiazd singapurskiej organizacji jest słynny Superbon Banchamek. Nie znamy jeszcze daty debiutu Taja w nowej organizacji.

29-letni zawodnik jest znany ze swoich występów w organizacji Kunlun Fight oraz Enfusion. W tej pierwszej doszedł do finału grand prix w 2018 roku, kiedy poległ w ostatnim turniejowym starciu z Maratem Grigorianem w niecałe 30 sekund. W przeszłości był mistrzem Tajlandii, mistrzem świata organizacji WBC Muay Thai oraz Muay Thai Warriors. W jego karierze pojawił się również polski epizod. W 2015 roku na jednej z gal Kunlun Fight spotkał się z reprezentantem Halnego Nowy Sącz, Łukaszem Pławeckim. Polak przegrał decyzją sędziów po trzech rundach, w półfinale mini turnieju chińskiej organizacji, który był częścią 64-osobowego grand prix.

W 2017 roku Superbon po raz pierwszy walczył o pas organizacji Enfusion. Taj wystąpił w 8-osobowym turnieju podczas gali w Abu Dhabi i doszedł do jego finału, ulegając w nim Endy’emu Semeleerowi. Rok później reprezentant Tajlandii zwyciężył grudniowy turniej pokonując Aziza Kallaha, Diogo Calado i Marouana Toutouha zostając mistrzem holenderskiej organizacji w wadze do 72,5 kg. W zeszłym roku dorzucił do swojej kolekcji tytuły mistrza świata IPCC i La Nuit des Champions. W ramach singapurskiej organizacji Superbon będzie rywalizował w kategorii do 70 kg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here