Superbon ZNOKAUTOWAŁ Petrosyana na ONE: First Strike (WYNIKI) (WIDEO)

0
1605

Niesamowite wrażenie zostawiła po sobie rozpiska ONE Championship: First Strike. Hitowo zapowiadająca się karta, na której znalazły się same walki kickboksersie, nie zawiodła. W piątkowe popołudnie zobaczyliśmy 4 ćwierćfinały GP wagi do 155 funtów i main event o pas w tym limicie, gdzie Superbon efektownie skończył Giorgio Petrosyana. Na sześć zaplanowanych pozycji pięć zakończyło się przed czasem.

PEŁNY ZAPIS GALI

Po pierwszej, bardzo twardej rundzie, w drugiej Taj po 40 sekundach drugiej rundy wykonał dwa middlekicki i za trzecim razem wystrzelił kopnięciem na głowę. Petrosyan, który jest triumfatorem pierwszego GP ONE, nie przeczytał tego zamiaru i nie zablokował nadlatującej nogi w porę. W efekcie tego Włoch zanotował drugą porażkę i drugą przez nokaut od ośmiu lat. W 2013 roku przegrał po haku na szczękę od Andy’ego Ristiego w Glory.

Nie zawiodły też ćwierćfinały GP. Na początku do klatki weszli Enriko Kehl i Davit Kiria. Pierwsza runda toczyła się w bardzo bliskim dystansie i zobaczyliśmy 3 minuty pełne akcji. W kolejnej odsłonie jednak Kiria zdołał przecisnąć cios prawą ręką i od tamtej pory rozpoczęły się problemy Niemca. Ostatecznie Gruzin zdołał doprowadzić do liczenia jeszcze dwa razy przed końcem rundy i awansował do półfinału.

Chingiz Allazov upolował wysokim kopnięciem Samy’ego Sanę, ale rosły Francuz jeszcze zdołał to ustać. Jednak dla Azera był to sygnał, aby ruszyć do przodu i zasypać rywala ciosami. Finalista GP z 2019 roku w końcu padł od ciosu na wątrobę.

Jedyną walką, która zakończyła się decyzją, była konfrontacja Sittichaia i Tayfuna Ozcana. Taj zrobił różnicę w pierwszej rundzie presją i kopnięciami. Druga była bardziej wyrównana, gdzie Turek parę razy trafił kontrą rywala. W trzeciej odsłonie były mistrz Glory podkręcił tempo i zapewnił sobie korzystną decyzję w oczach dwóch z trzech sędziów. Po sześciu latach Kiria i Sittichai zmierzą się w rewanżu w półfinale GP.

Marat Grigorian, zgodnie z oczekiwaniami, skończył przed czasem Andy’ego Souwera. Na Ormianina nie było tego dnia mocnego. Żelazna obrona, bardzo mocne ciosy i wywieranie presji dało podopiecznemu Nicka Hemmersa knockdown w pierwszej rundzie, a w kolejnej odsłonie jeszcze dwukrotnie posłał utytułowanego Holendra na deski. Za trzecim liczeniem odezwały się jeszcze problemy z nogą. Grigorian w półfinale skrzyżuje rękawice z Allazovem.

Po tym dwukrotny triumfator GP K-1 World MAX oficjalnie po 24 latach zakończył karierę.

W walce otwierającej rozpiskę zwycięzca turnieju Enfusion Rade Opacić wygrał przed czasem z byłym zawodnikiem FEN Patrickiem Schmidem w 2 rundzie. Szwajcar agresywnie zaczął, ale pary starczyło zaledwie na 30 sekund. Potem Serb miał ogromną przewagę i udokumentował to, kończąc robotę kolanem w drugiej odsłonie.

Wyniki gali ONE Championship: First Strike (15 października, Singapore Indoor Stadium, Singapur):
155 lbs: Superbon Banchamek pok. Giorgio Petrosyan przez KO 2R (kopnięcie na głowę) – o pas KB
155 lbs: Marat Grigorian pok. Andy Souwer przez TKO 2R (lewy prosty) – ćwierćfinał turnieju
155 lbs: Sittichai Sitsongpeenong pok. Tayfun Ozcan przez niejednogłośną decyzję – ćwierćfinał turnieju
155 lbs: Chingiz Allazov pok. Samy Sana przez KO 1R (cios na wątrobę) – ćwierćfinał turnieju
155 lbs: Davit Kiria pok. Enriko Kehl przez TKO 2R (trzy knockdowny w rundzie) – ćwierćfinał turnieju
265 lbs: Rade Opacić pok. Patrick Schmid przez TKO 2R (kolano)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here