Świetna walka Grigoriana z Ozcanem i dyskusyjna decyzja na ONE on Prime Video 2 (WYNIKI) (WIDEO)

0
2009

Dwa dni po ONE 161, ONE Championship zorganizowało swój drugi event ONE on Prime Video. Walki stójkowe znalazły się tylko na pierwszej części, ale były to niezwykle mocne zestawienia. Ozdobą gali była konfrontacja Marata Grigoriana z Tayfunem Ozcanem.

Pierwotnie Ormianin miał rywalizować z Jamalem Yusupovem, a Ozcan zastąpił Chingiza Allazova w konfrontacji z Superbonem, ale wkrótce z walki o pas wypadł Taj i Turek został przemieszczony na kartę wstępną do konfrontacji z Grigorianem. Po pierwszej rundzie, która była wyrównana, ale ze wskazaniem na podopiecznego Nicka Hemmersa, do roboty wziął się Ozcan. W drugiej rundzie walka osiągnęła kosmiczny poziom, którego tak oczekiwano. Były mistrz Enfusion wziął się do roboty, trafiając szczególnie podbrodkowym, który przechodził przez podwójną gardę rywala. W trzeciej Grigorian zadawał bardzo dużo ciosów, ale większość na zasłonę. Ozcan z kolei był bardzioej konkretny, bo gdy wyprowadzał cios, to zazawyczaj trafiał. Sędziowie jednak widzieli tę konfrontację nieco inaczej i dali wygraną Grigorianowi.

Anissa Meksen wygrała po raz kolejny w ONE, tym razem z mistrzynią WBC MT, Dankongfah. Francuzka robiła największą różnicę w typowo kickbokserskiej płaszczyźnie, przez co można było się zastanawiać, ile jeszcze ciosów może przyjąć Tajka. Dankongfah od druiej rundy zaczęła słusznie szukać swojej szansy w klinczu kolanami i łokciami, ale była mniej przekonująca od Meksen, która wygrała decyzją, a w styczniu zmierzy się w mixed rules ze Stamp.

W pojedynku rezerwowym turnieju wagi ciężkiej kickboxingu Rade Opacić wrócił na zwycięską ścieżkę, nokautując Giannisa Stoforidisa.

Wyniki walk uderzanych gali ONE on Prime Video 2 (1 października 2022, Singapore Indoor Stadium, Singapur):
155 lbs: Marat Grigorian pok. Tayfun Ozcan przez jednogłośną decyzję – KB
115 lbs: Anissa Meksen pok. Dangkongfah Banchamek przez jednogłośną decyzję – MT
265 lbs: Rade Opacić pok. Giannis Stoforidis przez KO 2R (ciosy) – walka rezerwowa turnieku KB
pozostałe:
125 lbs: Xiong Jing Nan pok. Angela Lee przez jednogłośną decyzję – o pas MMA
135 lbs: Mikey Musumeci pok. Cleber Sousa przez jednogłośną decyzję – o pas w grapplingu
115 lbs: Stamp Fairtex pok. Jihin Radzuan przez jednogłośną decyzję
155 lbs: Ilya Freymanov pok. Martin Nguyen przez TKO 1R (kolana w parterze)
170 lbs: Halil Amir pok. Timofey Nastyukhin przez TKO 2R (uderzenia w parterze)
155 lbs: Oh Ho Taek pok. Ryogo Takahashi przez niejednogłośną decyzję

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here