Syn kapitana Tsubasy przeciwnikiem Buakawa na Rajadamnern World Series

0
544

Niedawno informowaliśmy, że Buakaw podpisał kontrakt z BKFC, a jego debiut w nowej formule nastąpi na początku września. Nim jednak to nastąpi, legendarny Taj zmierzy się w pokazowej walce kickbokserskiej z nieoczekiwanym rywalem.

Przeciwnikiem Buakawa będzie Kota Miura. To zawodnik MMA, który w sylwestra zadebiutował zawodowo na gali RIZIN.33. Dlaczego dostał ofertę walki z Tajem? Z powodów marketingowych. To syn legendy japońskiej piłki nożnej Kazuyoshiego Miury, na którym wzorowana była główna postać z popularnego, również w Polsce, anime „Captain Tsubasa”. Japończyk miał stoczyć swoją drugą profesjonalną walkę pod koniec lipca na RIZIN.37, ale dzień przed pojedynkiem zdiagnozowano u niego COVID-19. Jeszcze nie wiadomo do końca na czym będzie polegała pokazowość pojedynku. Ciekawa będzie też różnica rozmiarów na korzysć Buakawa, który zazwyczaj startuje w limicie do 70 kg. Miura natomiast zazwyczaj walczy do 61 kg, a więc będą tu dwie kategorie różnicy.

Rajadamnern od niedawna wprowadziło format „World Series”, który stanowi turniej w formacie ligowym w wielu kategoriach wagowych. Zmagania oczywiście toczą się na stadionie Rajadamnern w Bangkoku, który jest jednym z najważniejszych miejsc dla muay thai na świecie. Zmagania turniejowe urozmaicane są różnymi superfightami, a niedawno ogromny billboard z Buakawem świecił nad głowami mieszkańców Nowego Jorku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here