Syn Petera Aertsa wystąpi na Dynamite Fighting Show 14 w Bukareszcie

0
1473

Jedno z dwóch dzieci legendy K-1 Petera Aertsa, Marciano zaprezentuje się szerszej publiczności 6 maja podczas gali DFS 14 w Bukareszcie. To jego pierwsza walka na tak dużej gali. W Rapid Hall zobaczymy również kilka mocnych, europejskich nazwisk.

Marciano Aerts dotychczas rywalizował na lokalnych eventach w Holandii jako zawodnik C-klasowy. Wziął również udział w półamatorskim pojedynku w japońskim NJKF w 2020 roku. Syn Petera powoli przybiera na masie. W Japonii jeszcze rywalizował w kategorii do 85 kg. Pojedynek w Rumunii to już limit -95 kg. Poza Marciano, zawodowe pojedynki toczy także córka Petera, Montana Aerts, mająca już za sobą walki na WFL. Przeciwnikiem Holendra będzie Stefan „Kaito” Dita, czarny pas karate kyokushin i mistrz Europy w tym stylu. Rumun zadebiutował już w DFS we wrześniu 2021, przegrywając przed czasem z weteranem Bogdanem Nastase.

W main evencie zobaczymy Bogdana Stoicę, który wraca do akcji po porażce z Bejbułatem Isajewem w ONE w październiku 2021. Były mistrz Enfusion i Superkombat podejmie Badra Ferdaousa. Trenujący w Hemmers Gym Marokańczyk wziął niedawno udział w turnieju wagi ciężkiej na Road to ONE w Utrechcie, organizowanym przez WFL. Najpierw pokonał decyzją znanego z gal ECE Łazara Todewa, a następnie przegrał w ten sposób z Kevinem Osaro.

W akcji również Florin Lambagiu. „Rambo” w lutym bił się w Bułgarii na Senshi 11, gdzie skończył Ehsana Sajeda. W zeszłym roku zdobył także pas KWU na Senshi, oraz pokonał m.in. Andreia Ostrovanu czy znanego z KOK Petrosa Vardakasa. Po drugiej stronie stanie Basso Pires. Gwinejczyka mogą kojarzyć kibice w Polsce, bowiem na Night of Champions w Szczytnej zmierzył się o pas mistrza Polski WKN z Przemysławem Kierpaczem i wygrał po trzech rundach decyzją. W ostatniej walce na grudniowym DFS 13 sprawił niespodziankę wygrywając przed czasem z weteranem Claudiu Badoi, który doznał kontuzji ręki pod koniec drugiej rundy.

Walczyć będzie również wspomniany Nastase. Romuński pasterz skrzyżuje rękawice z Assane Bafetą, który bił się w Enfusion i Senshi. Inni ciekawi fajterzy to niepokonany i wszechstronny Stefan Orza (mistrzostwa Rumunii w Kempo, kickboxingu, zapasach plażowych i MMA), znany z tureckich gal KOK Mukremin Guler, Andrei Ostrovanu czy Claudiu Badoi.

ROZPISKA GALI DFS 14

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here