Szalony wieczór i nietypowe zakończenie Full Metal Dojo 20: Fight Circus vol. 2 (WYNIKI) (WIDEO)

0
869

Miało być absurdalnie, miało być śmiesznie… i było! Dwudziesta numerowana gala Full Metal Dojo i jednocześnia druga z serii Fight Circus odbyła się w klubie Insanity. Całość była do obejrzenia za darmo na serwisie Camsoda.com.

Event zakończył się w bardzo nietypowy sposób. Po głównym pojedynku do ringu wszedł Bob Sapp i po chwili rozmowy… To trzeba zobaczyć samemu. I tak, to był koniec transmisji.

W walce wieczoru na zasadach BKFC doświadczony pięściarz TJ Chang pokonał niejednogłośną decyzją walczącego w MT Whanphichita Siriphanę, znanego jako „Sriracha”. Chang korzystał ze swojej przewagi zasięgu, punktując głównie prostymi. jego tajski rywal miał na to głównie odpowiedź w postaci overhandu, który zaczął często siadać szczególnie w ostatniej rundzie. Sędziowie nie byli jednogłośni, ale ostatecznie Chang dowiózł prowadzenie do końca. W nagrodę dostał… pozłacane bongo do palenia!

Zobaczyliśmy również MMA w wersji 3 na 1. Były mistrz WMC Steve „Panda” Banks stawił NARAZ czoła fajterowi MMA Gilberto Patrocionio, walczącemu w MT Samretowi oraz… ich koledze, który się nie bije, Adamowi. Oczywiście zasady MMA w parterze były mocno ograniczone, zawężone do obalenia i dosłownie chwili na macie. „Panda” nie miał łatwego zadania, ale ostatecznie przetrwał do końca, demonstrując parę mocnych technik. Werdyktu nie wydawali sędziowie tylko… publiczność. Ta opowiedziała się za Amerykaninem!

Mistrz „human cockfightingTeetee obronił tytuł, wygrywając przed czasem z Takiem. Taj będący adeptem kontaktowego karate po jednym z lowkicków w pierwszej rundzie uszkodził reprezentanta kung-fu, a arbiter przerwał akcję.

Nowością był pojedynek kapel rockowych. Punkowy Jimmy Revolt pokonał nu-metalowe God Fried Bananas na zasadach boksu tajskiego. O wygranej zdecydowała publiczność, ale wszystko okazało się jasne dopiero po trzeciej rundzie, gdyż w trakcie dwóch pierwszych odsłon nie mogliśmy zaobserwować zbyt wielu celnych technik. Co więcej, żaden z uczestników nie miał doświadczenia w sportach walki. Walka toczyła się w formule 2×2, przy czym obie ekipy miały po dwóch rezerwowych za narożnikami, a zmiany były przeprowadzane w formule „tag-team” czyli przez tzw. „piąteczkę”. Ostatnia odsłona to już 1×1 ze zmianami, gdzie zaprezentowali się wszyscy członkowie obu kapel.

Kolejną innowacją było wprowadzenie „spinning shit only„, czyli dozwolone były wyłącznie techniki po obrocie. Bardziej przekonujący dla widzów zgromadzonych w Insanity Night Club był weteran MT, kickboxingu i lethwei Fabiano Hawthorne, który wygrał z dowołanym na kilka dni przed galą Chayanonem Phothijunem.

Indyjskie nożne zapasy… Brzmi nieźle, prawda? Dwie zawodniczki kładły się na środku ringu koło siebie, zaczepiały się nogami i… zaczynał się pojedynek. Czasami nie wszystko szło zgodnie z planem:

Impreza rozpoczęła się od starcia w MMA, kiedy to znany z mniejszych gal ONE kogut Rockie Bactol poddał fajtera wagi ciężkiej Tang Mo. Następnie do ringu wszedł brat Bactola, który wziął udział w tajskiej wersji pojedynku na „liście”, tylko zamiast policzkowania, było przyjmowanie lowkicków. Jego przeciwnikiem był Bank, z duetu Bank and No Money. Young Bactol jednak bardzo szybko nie był w stanie kontynuować. Po tym do Banka dołączył jego partner. Tajski duet zmierzył się z królem kebabów, mającym lokal obok Tiger Muay Thai Alim Mohammedem. Starcie zostało przerwane przez sędziego po tym, jak King of Kebab miał wyraźne kłopoty z defensywą w trzeciej rundzie.

Wyniki gali Full Metal Dojo 20: Fight Circus vol. 2 (22 listopada, Insanity Night Club, Bangkok):

boks na gołe pięści: TJ Chang pok. Whanphichit „Sriracha” Siriphana przez niejednogłośną decyzję
MMA 3 vs 1: Steve „Panda” Banks pok. Gilberto Patrocinio/Adam/Samret przez decyzję publiczności
human cockfighting (tylko kopnięcia)/66 kg: Waycharin „Tetee” Sae-be pok. Thiti „Tac” Arakphotchong przez TKO 1R (przerwanie przez sędziego)
battle of the bands (tag team muay thai 2 vs 2): Jimmy Revolt pok. God Fried Bananas przez decyzję publiczności
spinning shit only (tylko techniki obrotowe)/78 kg: Fabiano Hawthorne pok. Chayanon „Not” Phothijun przez decyzję publiczności
indyjskie zapasy nożne: Tracy Eden Larby pok. Jamaika Forsyth (3:1)
MMA 2 vs 1: Bank & No Money pok. Ali „King of Kebab” Mohammed przez TKO 3R (przerwanie przez sędziego)
leg kick contest: Bank pok. Young Bactol
open MMA: Rockie Bactol pok. Tang Mo przez poddanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here