Szybka robota Endy’ego Semeleera na Enfusion 102 (WYNIKI)

0
2961

Po piątkowym ECE i sobotnim Glory 78 trzecią część holenderskiego kickbokserskiego tryptyku zamykała gala Enfusion 102. W niedzielę 5 września w Sporthal de Mijs widzowie zobaczyli 10 pojedynków a w main evencie zmierzyło się dwóch posiadaczy pasów organizacji – ostatni mistrz kategorii do 72,5 kg i 75 kg Endy Semeleer i obecny czempion ECE do 77 kg Hevin Hessling.

Hessling był zdecydowanym underdogiem i potwierdziło się to też w pojedynku, bo Semeleer, który zazwyczaj potrzebuje chwili na rozkręcenie się, przeszedł szybko do konkretów. Reprezentant Budo Centrum Nop zamknął przeciwnika na linach i mocnym sierpem posłał na deski.

O pas do 57 kg powalczyły panie. Nieustępliwość Helene Connart dała jej wygraną w rewanżowej konfrontacji z Niną van Dalum. Panie wcześniej spotkały się w marcu, a wówczas stawką był tytuł ISKA do 59 kg i tamtym razem również górą była Belgijka.

Przez trzy rundy Darryl Verdonk znęcał się nad dowołanym na ostatnią chwilę Yassine Bediafem. Mimo mnóstwa przyjętych ciosów i kopnięć Francuz nie dał się skończyć, ale potem przeważały opinie, że pojedynek powinien zostać przerwany wcześniej.

Kolega klubowy Verdonka, Rida Bellahcen nie pokazał się z dobrej strony z Mohamedem Klouą, który wziął walkę na niedługo przed tym eventem. Już w 1. rundzie Bellahcen, który jest numerem 1 w rankingu do 61 kg, został kontratakiem posłany efektownie na deski. Marokańczyk później wziął się do roboty i, chociaż nie było łatwo, zdołał odrobić straty i doprowadzić do czwartej odsłony. Tam już zapewnił sobie wygraną, ale obrona i koncentracja zdecydowanie do poprawy.

W innych walkach specjalista od MT Matthew Daalman przedłużył swoją passę wygranych w Enfusion, pokonując Dwayne’a Pankę, Soufiane el Ballouti stoczył świetny pojedynek z 19-letnim Davidem Dvorackiem, Milton Dokman przegrał drugą walkę w ciągu trzech dni, a Amir Al Amir znokautował po kilkunastu sekundach kolejnego przeciwnika.

Wyniki gali Enfusion 102 (5 września 2021, Sporthal de Mijse, Alkmaar):
77 kg: Endy Semeleer pok. Kevin Hessling przez KO 1R
70 kg: Darryl Verdonk pok. Yassine Bediaf przez decyzję
61 kg: Matthew Daalman pok. Dwayne Panka przez decyzję
57 kg: Helene Connart pok. Nina van Dalum przez decyzję – o pas
61 kg: Rida Bellahcen pok. Mohamed Kloua przez decyzję (ExR)
Enfusion Talents:
77 kg: Soufiane El Ballouti pok. David Dvoracek przez decyzję
84 kg: Amir Al Amir pok. Mohamed Badih przez KO 1R
77 kg: Jimmy van Kuijeren pok. Damian Ori przez decyzję
70 kg: Ismael Ouzgni pok. Milton Dokman przez decyzję
66 kg: Mohamed Islem pok. Billal Hamdoud przez decyzję

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here