Szybkie zwycięstwo Dzevada Poturaka na gali KoK w Sarajewie (WYNIKI)

0
847

Mimo parokrotnego przełożenia, mimo trudnej sytuacji epidemiologicznej udało się ostatecznie rozegrać galę King of Kings w Sarajewie. Impreza, w hotelu Hills odbyła się bez udziału publiczności. W main evencie weteran Dzevad Poturak pokonał szybko Nikolę Dimkovskiego.

W przeszłości obaj zawodnicy walczyli ze sobą dwukrotnie, ostatni raz piętnaście lat temu! Dimkovski pojawiał się m.in. w FFC czy Enfusion, a Poturak rywalizował m.in. w It’s Showtime czy K-1. Od początku Serb miał jakieś problemy z nogą, co Poturak wykorzystywał kolejnymi lowkickami. Ostatecznie starcie nie potrwało nawet trzech minut, gdy Dimkovski otrzymał kolejne niskie kopnięcie i nie był w stanie bić się dalej.

Podobnie szału nie było przy co-main evencie, gdzie finalista zeszłorocznego turnieju wagi ciężkiej Sanid Imamović przewalczył rundę z Aleksandarem Daniloviciem. Czarnogórzec jest niezwykle chaotycznym, mało technicznym zawodnikiem po którym nie wiadomo czego się spodziewać. Imamović miał bardzo dużą przewagę i kwestią czasu było, kiedy ustrzeli rywala. Momentem decydującym było jednak, gdy obaj zawodnicy wylecieli z ringu. Gdy Danilović wrócił na pole walki, z jego narożnika pofrunął ręcznik.

Dwa najlepsze pojedynki to był minimecz serbsko-bośniacki w limicie do 75 kg. Rasim Alunović wygrał z rosłym Milosem Jaksiciem, a zdecydowała kontra prawym sierpem, gdy Alunović spowodował liczenie a potem zgarnął korzystną decyzję. Haris Biber natomiast poradził sobie z Ognjenem Raukoviciem, dobrze wykorzystując przewagę warunki fizyczne (ciosy proste i kolana). Trzeba przyznać jednak, że obaj zaprezentowali się z naprawdę dobrej strony. Biber pozostaje niepokonany w KoK.

Na karcie wstępnej najciekawiej pokazał się szesnastoletni Ermin Hadzajlija, który po drugiej rundzie swoimi huraganowymi atakami odebrał Alanowi Djozo chęć do dalszego uczestnictwa.

Wyniki gali King of Kings World Series w Sarajewie (31 października, Hotel Hills, Sarajevo):

+100 kg: Dzevad Poturak pok. Nikola Dimkovski przez KO 1R (lowkicki)
+100 kg: Sanid Imamović pok. Aleksandar Danilović przez TKO 1R (ręcznik z narożnika)
75 kg: Haris Biber pok. Ognjen Rauković przez decyzję
75 kg: Rasim Alunović pok. Milos Jaksić przez decyzję
85 kg: Mihajlo Culafić pok. Radomir Misić przez decyzję
81 kg: Jasmin Alispahić pok. Dino Balija przez TKO 2R
70 kg: Ermin Hadzajlija pok. Alen Djozo przez TKO 2R (nieprzystąpienie do kolejnej rundy)
75 kg: Aldin Tahirović zremisował z Benjamin Memija

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here